Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.07.10, 21:14   #28
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Taş Atan Çocuklar Sorunu

Böcü anlattıkların yaşadıklarından yola çıkıldığı için çok daha etkileyici.

Ama satır aralarında öyle doğru yorumlarda bulunmuşsun ki sana tüm kalbimle katılıyorum.

Ekilmeye çalışılan düşmanlık ve ayrımcılık tohumları yüreklerde yeşermemeli. Bu iki taraf içinde böyle olmalı.

Bunu sağlaması gereken en büyük otorite olan devlete çok iş düşüyor. işte olayda bu noktada zaten kangrene dönüşmekte.

Bu basiretsiz yöneticilerden çekmeye devam ediyoruz hala. Halkı için değil, haltları için çalışanlar güruhu o meclisten temizlenmediği sürece, o bölgenin karışıklığından rant sağlayanların gırtlaklarına basılmadığı sürece daha çok canlarımız yanmaya devam edecek.

Real senin yazdıklarında da katıldığım nokta
Alıntı:
Ben de o bölgede çocuk olsaydım, belkide o çocuklar içinde en göze batanı, liderleri bile olabilirdim...
burası...

Bende aynı senin gibi düşünüyorum bu noktada. Sadece Dünyaya geldiği coğrafya veya ekonomik şartlar nedeniyle dışlanan, eğitimde, sağlıkta, iş sahaları yaratılmasında geri bırakılan, günümüzde bile hala aşiret ağalarına veya toprak ağalarına köle edilen bir neslin taştan başka sarılacak bir dalı kalmamışsa bu o çocukların değil, onlara bunu reva gören devlet büyüklerinin!!! suçudur.

Çocukları yargılamayı düşünenlerin ve bunun için kanun bile çıkarmış olanların kaleminin kırılacağı (bu mecazi anlamdadır) günlerin özlemi içindeyim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.