Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.08.10, 17:35   #16
OkyanusunKalbi
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 616
Ettiği Teşekkür: 27529
Aldığı Teşekkür: 40364
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ölüm Gemisi Struma

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ogün Mesajı göster
Ben savaşıyordum diye birşey demedim... Sadece değerini bilmiyorsun dedim... İşte sen '' ARAP '' diye ayırıyorsun sorun orada, ben Müslüman diyorum, sen Arap diyorsun farkımız burada, olay arap dünyasıyla alakası yok... Camiler yakılırken, bu işe araplara saldırıyorlar diyemezsin, İslama saldırı oluyor. Araplara değil anlamak istemediğin nokta bu...
Türklük bedendir, İslamiyet Ruhdur... Ruhsuz beden Ceset Olur...

Haçlı seferleri zamanında Türkler ve Araplar düşmandı... Fakat kudüs'ü haçlılar alınca, birleşme olmasada Türkler ve Araplar haçlılarla savaştılar... Türkler anadoluda, Araplar çöllerde, Arap beyleri İslam adına Anadoluya kadar geldi, ne için ? İslam için... Bağdattan Kudüse kim gitti ? Osmanlı ordusu, Bağdatı haçlılardan kim aldı ? Araplar... Fakat Araplarla düşmandık o zaman... Cami yakıldığı zaman, veya kutsal mekanlara zarar geldiği zaman o savaşa Arap - İsrail savaşı demezsin, dine saldırı olduğu anlamına gelir...

Konuyu niye çarptırıyorsun...Arap yada hangi ırktan olursa olsun düşmanca davranmamamız gerektiğinden bahsettim ben..İlk mesajlara bakılırsa, senin düşündüğünle aradaki farkı anlatmaya çalışıyorum...

İkimizin arasında olaylara bakış açımızda düşüncelerimizde de bir fark var. Ben hangi ırktan olursa olsun hangi insan evladı olursa olsun, savaştan yana değilim..Barış için masamın başında kahvemi içerken de sahip olduklarımın kıymetini bilirim..Ancak düşman olarak değil...Senin gibi davranırsak, ne farkımız kalır Hitler den Stalin den yada yahudilerden hatta teröristlerden...