Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.08.10, 17:48   #17
Ogün
Tam Üye

Ogün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 12
Ettiği Teşekkür: 107
Aldığı Teşekkür: 628
Rep Derecesi : Ogün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Ogün - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Ölüm Gemisi Struma

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi axoy Mesajı göster
Türklük bedendir, İslamiyet Ruhdur... Ruhsuz beden Ceset Olur...

Sevgili Ogün, Ben Üçokların Avşar boyundan Burhan Yörüklerindenim. Yani senin deyiminle has Türk'üm. Bizler göçeriz. Asyadan Anadoluya geldik. İslam dinini MS 730-740 yıllarından itibaren( belki kılıç zoruyla ) kabul ettik. Şimdi soruyorum. Biz Türkler bu tarihten önce Ruhsuz mu idik ? Biraz düşün de sonra cevap ver. Hemen atlama. Tamam mı ?

Üç Hilâl: Osmanlı Devleti’nin bayrağı. Üç kıtada hakimiyetin simgesidir. Asya,
Avrupa ve Afrika’da hakimiyeti temsil eder. Ayrıca Osmanlılar’da bayrakta hilâller,
bir renge ve her renk de bir kavrama karşılık gelir. İlk renk kırmızıdır. Kırmızı,
ülkenin ve devletin şehidlerin kanıyla ayakta durduğu anlamını içerir. Diğer renk
yeşildir ve İslâmiyet’i temsil eder. Üçüncü renk ise beyazdır. Beyaz, devletin
şeffaf, temiz ve adaletli olduğunu ifade eder.
Axoy abi ben hiçbir zaman Türkler müslüman olmadan önce ruhsuzdur demek istemedim.
İslâmiyeti ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir benim için zaten...
Büyük padişahlar bile aklımızın ermiyeceği büyük komutanlar '' Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman vs. vs. '' gibi komutanlar böyle görmüşlerdir... Osman Bey olmasaydı, osmanlı osmanlı olurmuydu ? Cihan hükümdarı olabilirmiydi ? İslam ile biz Türkler daha sistemli ve daha düzenli göçebe hayattan çıkıp islamı yayıp yerleşik hayata geçmişizdir... Eskiden dediğin gibi, işgal ettiğimiz yerleri asker bırakıp gidermişiz ve bir süre sonra orayı kaybedermişiz... Ama İslam geldiği zaman, dini yayıp insanlara anlattığın zaman işte o zaman göçebe hayattan yerleşik hayata geçtik... Şeyh Edebali' nin Osman Bey'e bir sözü var ;

'' Bu dünyada İnancını kaybedersen, dinine ve imanına sahip çıkmazsan yeşilken çorak olur çöllere dönersin '' diye...

Yani demek istediğimi sana anlatmışımdır umarım..
Aklıma Geldikçe uktelerin

Ben tepede Gökyüzü benim tepemde,
Bir Ayağım Çukurda Kalbim Hafiften Zikirde,

Ogün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Ogün'in Mesajına Teşekkür Etti