Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.08.10, 01:06   #1
Isilti
Gerçek Üye

Isilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 36
Ettiği Teşekkür: 1824
Aldığı Teşekkür: 1706
Rep Derecesi : Isilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerdeIsilti Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Sonu Gelmez Gösteriş Merakı

Sonu Gelmez Gösteriş Merakı
Los Angelesli yönetmen Roko Belic, "Mutlu" adlı bir belgesel çekmek için dört yıldır dünyayı dolaşıyor. Filmi çekmeye başladıktan sonra San Francisco banliyölerindeki evinden Malibu sahiline taşınmış. San Francisco güzelmiş, ama orada sörf yapamıyormuş. Belic, "Bir karavan parkına taşındım" diyor. "Gerçek bir insan topluluğuyla hayatımda ilk kez orada tanıştım". Belic artık haftada üç-dört kez sörf yapıyor. "Bugün daha mutlu olduğum kesin" diyor.

"Bizi mutlu ettiği söylenen şeyler, örneğin her birkaç yılda bir yeni bir araba almak veya son modayı takip etmek, aslında hiç de mutluluk vermiyor". Belic´e göre belgesel "her mutlu bireydeki en önemli ortak özelliğin güçlü insan ilişkileri olduğunu gösteriyor". Lüks eşyalar almaksa sonu gelmez bir gösteriş merakının belirtisi olarak ortaya çıkıyor. Dunn ve diğerlerinin Psychological Science dergisinin Haziran sayısında yayınladıkları bir araştırma gösteriyor ki, zenginlik, insanların olumlu duygu ve deneyimleri yaşama yeteneğine zarar veriyor.

Madison Caddesi Casusu adlı popüler moda blogunu yazan Hayley Corwick de insanın bazı günler gezmek, bazı günler de bir Tom Ford el çantası almak isteyebileceğini belirtiyor. Tammy Strobel´se şimdi hayattaki tercihlerini Rowdykittens.com adlı sitede kaleme alıyor. "Ağzına kadar eşya dolu iki yatak odalı evim, iki arabam ve 30 bin dolar borcum olsa şu anki hayat tarzımı sürdüremezdim" diyor.

Alintidir.