Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.08.10, 12:26   #5
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 264
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3153
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye Neden Kore Harbine Katıldı?

Paylaşım için teşekkurler .

Ne yazıkki halk olarak en buyuk eksigimiz batılılar gibi geçmişimize sahip çıkmamak .

Ama bilerek ,ama bilmeyerek bu hataya duşuyoruz .Oysa geçmişine sahip çıkmayan geleceginede sahip çıkmaz .

Tum dunya türk halkını ,türk ordusunu bizden çok daha iyi tanıyor deger veriyorken ,bizler tam aksini yapıyor her şeyi goz ardı ediyoruz .

Aradan yıllar geçmesine ragmen avrupada halen Osmanlı 'nın adı etki yapıyorken bizlerin aklına dahi gelmiyor .

Geçmişimize karşı olan bu ilgisizlik niyedir anlayamıyorum ,tamam yabancıların bir amacı var bizlerin tarihimizle olan baglantılarını koparmaya çalışıyorlar .

Atalarımızdan yuzyıllarca yeterince çektikleri için ,hiç olmazsa bundan sonra rahat edelim mantigıyla hareket ediyorlar .

Zaten AB 'ye girmemizi olabildigince engellemelerinin altıdada bu duşunce yatıyor .

Türk halkının zorluklara karşı ne kadar dirençli oldugunu ,türk halkının ne kadar çok çılgın (İstiklar savaşında neler yaptıgımızı çok iyi gorduler )oldugumuzu bildiklerinden bizleri olabildigince tarihimizden geçmişimizden koparmak unutturmak istiyorlar .

Bunları engelleyebilmek için geçmişimize ,şanlı tarihimize sahip çıkmak herkesin gorevidir ve bunu asla unutmamalıyız .

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Megan'in Mesajına Teşekkür Etti