Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.08.10, 01:43   #26
Ogün
Tam Üye

Ogün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 12
Ettiği Teşekkür: 107
Aldığı Teşekkür: 628
Rep Derecesi : Ogün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Ogün - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Bir maruzatım var.

Şimdi yukarı ki çözümde '' SIMM ''

Single In-line Memory Module
anlamına gelir, ve SIMM ler 32 bit veri yoluna sahiptir...
yani ;

Baskılı devre denilen bu küçük devre kartları da sistem kartındaki SIMM soketi denilen yuvalara yerleştirilirler. SIMM’ler genellikle 30 ve 72 bacak formatındadır.Eskiden bu modüller, işlemciyle doğrudan iletişimde olması için anakarta lehimliydiler. Ancak zamanla bellek ihtiyacı artınca, kolayca takılıp çıkartılması için bu SIMM yuvaları geliştirildi. Bu yuvalar sayesinde, bellek artırımına gittiğinizde, büyük kolaylık elde etmiş oluyorsunuz. Üstelik, anakartınızda ekleyeceğiniz belleklerin fazla yer kaplamasını da önlemiş oluyorsunuz.

Bilgisayarınızdaki anakartlarda bellekler, bellek sırası (memory bank) şeklinde düzenlenirler. Bellek sıralarının sayısı ve kendine özgü ayarları, bir bilgisayardan diğerine göre değişim gösterir. Bu değişim, bilgisayarın işlemcisine ve bunun bilgiyi nasıl aldığına dayanıyor. İşlemcinin ihtiyaçları, bir sırada bulunan gerekli bellek yuva sayısını da belirliyor.
daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama, böyle açıklıyabiliyorum en mantıklısı
Ogün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Ogün'in Mesajına Teşekkür Etti.