Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.09.10, 20:12   #1
Yorgun Meddah
Üye

Yorgun Meddah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2010
Yaş: 28
Konular: 10
Mesajlar: 69
Ettiği Teşekkür: 102
Aldığı Teşekkür: 346
Rep Derecesi : Yorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Yorgun Meddah - MSN üzeri Mesaj gönder
Post Simetrik Yüzler Neden Çekicidir ?

İnsanlar arasında yüzler önemli bir sosyal bilgi kaynağıdır. Yüzün bir özelliği çekiciliğinin hızlıca fark edilmesini sağlar. Yapılan araştırma yüzün çekiciliğinin ve güzelliğinin belirlenmesinde iki önemli değişkeni vurguluyor; simetri ve seksüel dimorfizm (erkeksi veya kadınsı yüzün nasıl olduğu).

Fakat niçin bu yüz hatları çekicidir?

Her iki yüz hattı, genetik kalitenin veya doğurganlık gibi “kalite”nin diğer yönlerinin habercisi olabilir. Başka bir görüşe göre ise; bu yüz hatları ile ilgili tercihler görsel deneyimlerin vasıtasıyla ortaya çıkmıştır ve bu yüzden altta yatan herhangi bir biyolojik faktörle ilintili değildir. Şüphesiz yüzler eş olarak “kalite”nin sergilenmesinde önemli bir potansiyele sahip.

Stirling Üniversitesi’nden Anthony Little ve arkadaşları tarafından gerçekleştirilen araştırma PLoS ONE Dergisi’nin Mayıs sayısında yayımlandı.
Yapılan çalışma, Afrikalı ve Avrupalı insan yüzlerinin yanında primat yüzlerinin de simetri ve seksüel dimorfizm ölçümlerini içeriyor. Tüm örneklerde simetrik erkeklerin daha erkeksi yüz oranlarına; simetrik kadınların daha kadınsı yüz oranlarına sahip olduğu ortaya çıktı.

Araştırmacılar halen www.alittlelab.com sitesinde “yüz güzelliği konusunda insan algısı” hakkında data toplamaya devam etmekteler. Ayrıca bu sitede söz konusu araştırma hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yüz simetrisinin ölçüm parametreleri ise aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir:
__________________
YORGUN MEDDAH


Mutluluk, mutsuzlukta saklı unutma..!
Yorgun Meddah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Yorgun Meddah'in Mesajına Teşekkür Etti.