Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.09.10, 18:38   #8
emrullah
Üye

emrullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 4
Ettiği Teşekkür: 19
Aldığı Teşekkür: 194
Rep Derecesi : emrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ben Atatürk'çüyüm

Alıntı:
Ben Laikim.

Ülkemizde karıştırılan kavramlardan biri de laiklik bana göre

Laiklik Fransızcadan dilimize geçmiştir.Latince "laicus" Öz anlamı devletin herhangi bir dine karşı tarafsız kalmasıdır.Bugün kü anlamıyla da devlet ile din işlerinin ayrı tutulması.

Ama ülkemize bakıyorum devlet dine karışıyor,yeri geldimi de din devlete giriyor.Zaten bu söylediğim başlı başına tartışlıp açığa çıkarılması bir konu.Biz diğer akım ve ilkelerde olduğu gibi laikliği de yanlış yaşıyor biliyoruz.

Adamın biri geliyor ben laikim diyor.Ona soruyorum sen dinsizmisin ,o da haşa diyor.Laikliğin anlamını bilmediği aşikardır o insanın.

Şunu ayırt edelim;ülke sistem olarak yönetilirken laik olsun zaten laiklikte ona denir ama ben laikim demek bence biraz tehlikeli demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.

emrullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz emrullah'in Mesajına Teşekkür Etti.