Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.09.10, 10:02   #16
Yorgun Meddah
Üye

Yorgun Meddah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 10
Ettiği Teşekkür: 102
Aldığı Teşekkür: 346
Rep Derecesi : Yorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerdeYorgun Meddah Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Yorgun Meddah - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Haliç’te Yaşayan Simonlar - Hanefi Avcı

Kitap tam anlamıyla gerçekleri yansıtmış diyebilir miyiz diye düşündüm fakat kendimden emin bir şekilde evet yansıtmış diyemedim malesef =)

Kitapta geçen çok bilgi var fakat asılsızlığı ispatlanmış olanlarada rastladım birkaç ayrıntıda, kafama takılan bunlar oldu.. Neden asılsız bilgiler olduğu ispatlandığı halde o konulara değinmiş ? Ya bilmediğimiz üzeri yalan yalnış zoraki ispatlanan konular mevcut ya da kendisine göre kişisel değerlendirmesi..

Devlet ve millet üzerine bir yazı yazıyorsanız bence yazdığınız yazıda kendi görüşleriniz değil ispatlı bilgilere daha ziyade kesinliği çoğunluklu olarak halk tarafından kabul görülmüş bilgilere yer verilmesi veya verdiğiniz bu tarz örgüt, çete ve benzeri kuruluşların yaptığı eylemlerin kendinizce belirli bir kaynağa göre ispatınında yazıda mevcut hale getirilmesi gerekir.. Aksi taktirde yazmış olduğunuz kitabın okuyucuları şüpheye düşebilir ki toplumumuz zaten yetiri kadar git geller yaşamakta, yenilerinin ortaya atılması gidenlerin geri gelmemesini doğurabilir.. Ki kitabı yazan kişi bir şehrin güvenliğinden sorumlu olmuş bir kişiydi, ne bir aydın ne de halkın kafasını tam anlamıyla görebilen bir yazar değil bu kişi, bence bunu düşünmesi gerekliydi.. Bilmem yanılıyor muyum ?

Genel manada kitap hoş ve ışık tutucu, kimisene göre karamsarlığa iten, kimisine göre aydınlık habercisi.. Demek istediğimde tam bu işte, karamsarlığa düşmeyi sağlayan devleti milleti anlatan bir yazı yazmamak gerekli şu sıralar diye düşünüyorum, milletimizin birazcık güneşe ihtiyacı var sahtede olsa..

Mutluluk, mutsuzlukta saklı unutma..!
Yorgun Meddah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Yorgun Meddah'in Mesajına Teşekkür Etti.