Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.09.10, 04:05   #16
emrullah
Üye

emrullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 4
Ettiği Teşekkür: 19
Aldığı Teşekkür: 194
Rep Derecesi : emrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerdeemrullah Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Çanakkale Muharebelerinden Kesitler

Herkese Merhaba

Daha önceden Driliş'i ve Şu Çılgın Türkler'i okumuştum yine konuyla alakalı kitapları okumuştum ama askere gidince sanki birebir yaşadım.Arkadaşalar herkesi Çanakkale'ye gitmesini Conkbayırını,Arıburnunu,Seddülbahiri görmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Ben çok şanslı ve gururlu bir askerlik yaptım.Çünkü Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkale Savaş'ı için kurduğu ve o savaşta savaştığı tümende geçti askerliğim.Her yer buram buram tarih kokuyor.

Çanakkale Savaş'ı biz Türk'lerin dünya ya bence kafa tutuşunun ilk örneği idi.Sonrasın da kurtuluş savaşı ve diğerleri.

Üzüntülüyüm çünkü neslim,ve benden büyükler ve küçükler daha doğrusu birçok insan bu büyük tarihi olayı bilmiyor,bilende de ruh yok anlamını anlamıyor.

Arkadaşlar yine üzüntülüyüm bir Amerika'nın Çanakkale zaferi olsa yemin ederim bu savaşın üstüne en az 1000 filim onlarca dizi,belgesel çeker onunla ilgili geceler düzenlerdi.Düşünün bir Vietnam savaşıyla neler yapıyorlar bizdede Çanakkale destanı var ama televizyonlarda Fatmagül'ün suçunu araştırıp izliyoruz.

emrullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz emrullah'in Mesajına Teşekkür Etti.