Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.09.10, 17:20   #1
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 264
Mesajlar: 941
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3154
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Milano alan bulamıyor EXPO İzmir’e mi kalıyor?

İzmir'i eleyerek EXPO 2015'i düzenlemeye hak kazanan Milano, zaferin ustunden 3 yıl geçmesine rağmen hala fuar alanını belirleyemedi.
İzmir'i eleyerek EXPO 2015'i düzenlemeye hak kazanan Milano, zaferin ustunden 3 yıl geçmesine rağmen hala fuar alanını belirleyemedi.
MİLANO - Dünyanın en büyük ve kapsamlı fuarı olarak kabul edilen EXPO yarışını diğer aday olan İzmir'i geride bırakarak kazanan Milano, hala fuar alanının kurulacağı arsayı arıyor.
Sadece Milano bölgesindeki iş cirosunu 44 milyar Euro artırması beklenen fuar, aynı zamanda ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağı için önem taşıyor.
Ancak büyük kutlamalara sahne olan zafer gününün üstünden neredeyse 3 yıla yakın zaman geçmesine rağmen 1 milyon metrekare alana yayılacak proje için hala uygun arsa bulunamadı.
Aslında Milano’nun EXPO tecrübesi bir dizi sorunla başladı. Öncelikle EXPO'nun başına geçecek ismin seçilmesinde büyük polemikler yaşandı. Karşılıklı vetolardan sonra sonunda başkan bulundu, ancak kısa bir süre sonra aynı zamanda bir parlamenter olan Lucio Stanca’nın başkanlığının çıkar çatışması yaratacağını savunanlar istifasını istedi.
Parlamentoya dönmeye karar veren Stanca’nın yerine, halen görevde olan Giuseppe Sala atandı.
Bir dizi inşaat projesi başta olmak üzere milyarlarca Euro'luk yatırımın söz konusu olduğu EXPO 2015’e hala arsa bulunamaması sorunun başka önemli bir boyutu.
İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini EXPO 2015’in her halde Milano’da yapılacağının altını çiziyor, ancak BIE (Uluslararası Fuarlar Bürosu) Milano’nun adaylığını resmi olarak kayıt altına almak için 18 Ekim tarihine kadar arsanın yerinin tespit edilmesini istiyor.
Bölgedeki havaalanları ve otellerin 30 milyon ziyaretçi öngören fuarı kaldırıp kaldırmayacağı zaten ilk günden beri tartışılan konulardan.

İZMİR'E VERELİM GİTSİN
20 milyar Euro’luk altyapı inşaatı ve yatırım öngören EXPO 2015 ihalelerine mafyanın karışması ihtimali de İtalyan yöneticileri endişelendirirken, yılan hikayesine dönen EXPO 2015’i şaka yollu da olsa "İzmir’e verin gitsin" diyenlerin sayısı da çoğalıyor.
Şeyda Canepa/NTV
__________________
Ya çaresizsiniz, yada çare sizsiniz.

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.