Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.10.10, 18:39   #15
Böcü Dayı
Uzman Üye

Böcü Dayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 32
Ettiği Teşekkür: 4094
Aldığı Teşekkür: 5592
Rep Derecesi : Böcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Harem Nedir? Osmanlı’da Harem | Sırlar Perdesi: Harem

Alıntı:
Yani Osmanlımıyız? Türkmüyüz? Tartışmasına böylelikle noktayı koyuyorum mu diyorsun Böcü?

Çok güzel özetlemişin.

Osmanlı'nın Türk'e nasıl baktığı aşağıdaki dizelerden de daha iyi anlaşılıyor.
(Derken nedense dizeleri kopyalayamadım..)

Zaman içinde Arap'ların Türk'lere, Türk'lerinde Arap'lara uydurdukları, yakıştırdıkları şiirler ve hatta sözde hadisler bile olmuştur elbette.

Hz.Muhammed (a.s)'in ağzından asla çirkin söz çıkmamıştır... diyorum ve bu konuda başka yorum yapmak istemiyorum...

Yavuz Sultan Selim'e mal edilen bazen Türk'lerin Kürt'lere karşı kullandığı veya tersi olduğu meşhur bir şiirde vardır mesela... Bununda olduğunu sanmıyorum.. Devşirmeler saltanatlarını pekiştirince ev sahibini beğenmez olmuşlardır bence.. Baktılar güç yetmez duruma geldiler, dünün kılıç artıkları neredeyse saltanatlarını sürdürdükleri, varlıklarını borçlu oldukları millet hakarete başlamışlardır. Türkler ilk başta Osmanlıyı kurmasalardı mesela Sokullu'mu olacaktı, Köprülümü?