Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.10.10, 00:16   #25
Böcü Dayı
Uzman Üye

Böcü Dayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 32
Ettiği Teşekkür: 4094
Aldığı Teşekkür: 5592
Rep Derecesi : Böcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmedeBöcü Dayı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Harem Nedir? Osmanlı’da Harem – Sırlar Perdesi: Harem

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
Anlamadım valla ne demek istediğini Böcü

O zamanda nikahlanıyorlardı ve boşanmak isteyen zorluklarlamı karşılaşıyordu diyorsun yani. Bu kişi hemde padişah olunca?

Resimlere gelince, haremin o zamanlar yabancıların resimledikleri şekilde olduğunu düşünüyorum. Uçkuruna düşkün bir millet olarak, kadının bol olduğu haremde, hemde güzel esir kızların olduğu yerde, zevkü sefa olmadığını düşünemiyorum bile.

Ben işi padişah boyutundan çıkarmıştım..

Ben yabancıların çizdiği portrelerin yüzde yüz yalan olduğuna inanıyorum.. Bir kere resimleri dikkatle incelersen benim gibi bizim erkeklerin beğeneceği tipler değiller.. O resimleri yapan kafası iyiyken yapmış olmalı.. Ben bile buradan beğenmedim ki koskoca padişah beğensin o resimdekileri...

Ki ben şu halimle Bostancıbaşı statüsünde olurdum o zaman yaşasaydım..