Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.10.10, 00:00   #4
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İstanbul’un Kurtuluşu – 6 Ekim 1923

O zaman İngilizler bize yardıma geldiklerini ve ülkede demokrasiyi yerleştireceklerinide söylemişlerdi.

Sahi bu söyledikleri Amerikanın Irak işgali sırasında da kullanılmıştı değil mi?

Geldikleri gibi gittiler. O vizyona sahip ve kendinden ve halkından bu kadar emin olan, bu öz güvene sahip insanın önderliğinde yapılan kurtuluş savaşı sonucunda...

Gelelim günümüze...

1923 te İngilizlerden İstanbulu kurtaran ruh acaba bugün, bu zihniyetten kurtarmaya yeter mi diye düşündüm bütün gün. Mutlaka yeterdi...

Bütün gün kapatılmış yollar, gidemeyen ambulanslar, kilitlenmiş yan yollar, saatlerce yollarda perişan olmuş insanlar...

İngilizler bile bu zulmü yapmamıştır herhalde işgal altında ki İstanbul'a...

Ama o zamn ki ruhla bu zamanki ruhsuzluk arada ki en büyük farkı oluşturuyor herhalde...

Umarım tekrar kurtulur köyüm...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.