Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.11.10, 21:10   #1
Basakca
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,380
Ettiği Teşekkür: 83912
Aldığı Teşekkür: 79560
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Şaka Gibi Meslekler | Dünyanın En Garip Meslekleri

Şaka Gibi Meslekler

1-
Boyanın kurumasını bekleyen adam:

Birleşik Krallık’tan Keith Jackson 30 yıldır oldukça komik görünen bu meslekle uğraşıyor. Yani boyanın kurumasının ne kadar zaman aldığını öğrenmek.Aslında gereksiz ve aşağılayıcı bir iş gibi gözükse de unutmayın ki boyandığında olabildiğince çabuk kuruması gereken yerler bulunuyor.İşte bay Jackson’ın şirketi de bu formülün ne derece işe yaradığını görmek!


2-Hindistan cevizi düşürücüsü:

Ne yazık ki bu meslek sadece tropik bölgelerde yapılabiliyor.Bazı ağır işler gerektiren mesleklerin aksine fazla eğitim gerektirmeyen bir meslek. Mühendisimiz ağaçlarda düşme tehlikesi bulunan hindistan cevizlerinin düşmelerini sağlıyor.Siz de kafanıza hindistan cevizi yeme tehlikesi olmadan yürüyüp gidebiliyorsunuz.


3-Sinek toplayıcısı:

Bu mesleğin tehlikeli yönü sıtma hastalığı kapabilme problemi. Araştırmacıların sıtma hastalığına çare bulmak istediği ve sinekler üzerinde araştırma yapabilmesi için bir nevi kobay oluyorsunuz! Kobayımız kollarına konan sinekleri emerek bir kavanozda topluyor ve bu işlemler gerçekleşirken sineğin canlı kalması gerektiğinden kobayımızın sıtma kapma tehlikesi oluşuyor.


4- Civcivlerin cinsiyetini bulma:

Her şeyin sanayileştiği günümüzde bu meslek de hayvan üretim fabrikalarında yapılıyor. Dişi ve erkek civcivler ayırt ediliyor. Dişiler yumurtlama yapması için başka çiftliklere gönderilirken erkek civcivlerin akıbeti pek de hoş gözükmüyor!çünkü çoğu kesilip köpek mamalarında kullanılıyor.

5-
Kırık yumurta seçicisi:

Gıda endüstrilerinde yapılan bu mesleğin amacı, sarı ve beyaz yumurtaları ayırıp kırık yumurtaları da sağlamlarından ayırmak! Günümüzde her şeyin teknolojiden yararlanılarak yapılması bu mesleğin hala elle yapılıyor olmasını değiştirmiyor çünkü oldukça dikkat gerektiren bir meslek!


6- Popo temizleyicisi:

Sumo güreşçilerini bilirsiniz.Mesleklerinin gerektirdiklerinden dolayı şişmanlardır ve tuvalet ihtiyacını giderdiklerinde kolları yetişmediği için temizlenemezler.Bu iş eskiden sumo okulunda yeni başlayanların göreviydi. Ancak bu, insan onurunu kırıcı bir davranış olduğundan Japon yetkililer buna yasak getirdi. Şimdilerde ise bu görev dahil tüm zamanlı çalışan hemşireler işe alınıyor.7- Gaz koklayıcısı:

Doktor Michael Levitt’in 2005’te bir deney için işe aldığı osuruk koklayıcılar resmi olarak ilk o yılda ortaya çıktı. Çeşitli deney örneklerini koklayıp derecelendirmek üzere maaşlı olarak işe alınmışlardı. 16 sağlıklı gönüllüden alınan örnekler sonucunda ortaya çıkan en berbat kokan osuruk Hidrojen sülfürdü!Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
20 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.