Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.11.10, 00:01   #69
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 10 Kasım 1938 - Seni Unutmadık, Unutturmayacağız

Uzun yıllar sonra ilk kez bir 10 kasımda ülkemdeydim artık.

9 u 5 geçe metrobüsteydim ve korna sesleri içinde kaldık bir anda. Yanda E-5 te trafik durmuş ve arabalardan insanlar yola inmiş saygı duruşundaydılar. Önce dikilen tüylerimi hissettim, sonra gözlerimde bir ıslaklık.

Ama en çokta aklımda kalan, metrobüste 50-60 yaşlarında bir kadının sesli sesli okuduğu Fatiha ve arkasından bağıra çağıra onu unutturmaya, karalamaya çalışanlara ettiği beddualar kaldı.

O kadar insanın içinde o bedduaları hak eden %47 olmasına rağmen hiçbirinin sesi dahi çık(a)madı. Ya utançlarından, ya da o kadında ki kararlılıktan sessiz kalmayı tercih ettiler.

Dolmabahçede olmayı çok istedim o anda. Daha önce düşünemediğim için kendime az şey söylemedim

Not; Sözcü gazetesinden Emin Çölaşanın bugünkü yazısını ilave etmek istemiştim foruma. Ama nette Sözcü gazetesini bulamadım. Ulaşabilen birinden o yazıyı paylaşmasını çok isterdim. Şimdiden Teşekkürler...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
18 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.