Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.11.10, 12:50   #9
Lilium
Müdavim

Lilium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 376
Ettiği Teşekkür: 8769
Aldığı Teşekkür: 17888
Rep Derecesi : Lilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura aboutLilium has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yitirilmiş Zamanın Peşinde | İstanbul

O zamanlarda bulunamadım ama keşke bulunmuş olsaydım.

Herşey ne kadar sade ve güzeldi. Hayatın karşaması insanı yoruyor.

Troleybüsü görmek isterdim kaybolup gitmiş

"Şu tramvayın haline bakınız, daha doğrusu, tramvayı kucaklayan gençlerin haline! Bu gençler Haydarpaşa Lisesi öğrencileridir. Okuldan çıktıktan sonra, önlerinden dolu geçen tramvaya binip, bir an evvel, uzaktaki evlerine gitmek için, işte böyle ileri atılmakta, tramvayı sarmaktadırlar. Elbetteki bunların, bu hareketlerinde bir aykırılık yoktur. Okuldan çıkış saatine göre, bir kaç tramvay geçirilmezse, tek tramvay da dolu geçirilirse, öğrenciler başka ne yapabilirler? Ezilmek, düşmek, arkadan gelen, yandan geçen diğer vasıtaların altında kalmak tehlikesine rağmen, bu çocuklar işte her gün böyle hareket etmekte, mekteplerine böyle gidip gelmektedirler."

Ozamandan bu zamana değişmeyen tek şey bu durum sanırım. Ama şimdiki gençler mecburiyetten değil serserilikten dolayı asılıyor o ayrı. Sadece manzara değişmiyor yani.

Çok güzel bir konu oldu benim için. Müzikte tam uymuş.

Ellerine sağlık Başakça