Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.11.10, 13:28   #3
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128168
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Atatürk'ü Anlamak ve Atatükçü Olmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi enesbasaran Mesajı göster
Düşüncelerinin özünü oluşturan Atatürkçülük, her türlü dogmatik unsurdan sıyrılmış akılcı bir dünya görüşüdür. Memleket gerçeklerinden kaynaklanan, problemler karşısında aklın ve ilmin rehberliğini kabul eden bu gerçekçi görüş, gerek Türk Bağımsızlık Savaşı'nın gerekse onu izleyen Türk Çağdaşlaşma Hareketi'nin esasını oluşturmaktadır.

hertürlü dogmadan sıyrılmış akılcı bir dünya görüşü ile mi, "ordular size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum" demiştir. karşısında akılcı dünya görüşü olan askerler olsaydı acaba ataya cevaben "meraklıysan sen öl demezlermiydi". kurtuluş savaşı mantık çerçevesinde kazanılmış bir savaş değildir. türk milletinin inancını maneviyatını ortaya koyarak kazandığı bir savaştır.
''Ordular size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum''

Bu sözün altında yatan anlamı bilmeden yapmış olduğun yorum, maalesef senin de Ata’ya karşı inancına, maneviyatına yenik düştüğünün göstergesidir.

Bu cümle bir ulusun geleceğini belirleyecek olan bir tetiklemedir. Büyük önderin bu sözlerine uyup Çanakkale’de düşman üzerine giden askerlerimiz elbette inançlarını ve maneviyatlarını ortaya koymuşlardır, ama onların başında akılcı bir dünya görüşü olan ve onları yöneten liderleri vardı ve onlarda o lidere inanarak güçlerini ortaya koyarak, düşmana karşı gelip Çanakkaleyi geçilmez kılmışlardır.

Bugün inancını ve maneviyatını ortaya koyarak kendine lider seçen halkın ve ülkenin durumu ortada. O zaman verilmiş olan emre ''meraklıysan sen öl'' demiyecek kadar ülkesini seven ve liderine inanan askerler gözlerini bile kırpmadan ölüme giderken, senin gibi düşüncede olan kişiler bugün savaş olsa, böyle bir emir veren liderine ancak ''hadi len, al ananı da sen git'' diyerek inançlarını ve maneviyatlarını ortaya koyarlar...
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.