Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.11.10, 17:24   #4
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk'ü Anlamak ve Atatükçü Olmak

LaLe aşkolsun sana ya!

Alıntı:
senin gibi düşüncede olan kişiler bugün savaş olsa, böyle bir emir veren liderine ancak ''hadi len, al ananı da sen git'' diyerek inançlarını ve maneviyatlarını ortaya koyarlar...
"Böyle başa böyle tarak yakışır" zaten...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi enesbasaran Mesajı göster
Düşüncelerinin özünü oluşturan Atatürkçülük, her türlü dogmatik unsurdan sıyrılmış akılcı bir dünya görüşüdür. Memleket gerçeklerinden kaynaklanan, problemler karşısında aklın ve ilmin rehberliğini kabul eden bu gerçekçi görüş, gerek Türk Bağımsızlık Savaşı'nın gerekse onu izleyen Türk Çağdaşlaşma Hareketi'nin esasını oluşturmaktadır.

hertürlü dogmadan sıyrılmış akılcı bir dünya görüşü ile mi, "ordular size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum" demiştir. karşısında akılcı dünya görüşü olan askerler olsaydı acaba ataya cevaben "meraklıysan sen öl demezlermiydi". kurtuluş savaşı mantık çerçevesinde kazanılmış bir savaş değildir. türk milletinin inancını maneviyatını ortaya koyarak kazandığı bir savaştır.
Senin o millet dediğine, maneviyatını ve inancını temsil eden Halife ve Osmanlı sultanı "çoban diyordu ve onları Sevri imzalayarak kendi saltanatı için satmıştı...

O inancın ve maneviyatın ne kadar güçlü olduğunu bilen ve bu donanıma sahip Halkına ölmeyi emreden bir liderin akılcılığını sorguladığına göre "meraklıysan sen öl" diyebilecekler kervanındasın sende...

Senin kervanın eşeği olan Vahdettin, o dönemde geride kalan 4 karısını İşgalci ingilizlerin İstanbulda ki sorumlusu General Harrington'a emanet edipte Maltaya kaçmıştı.

Temsil ettiğin zihniyetin tek örneği bu yukarıda yazdığım değil tabi.

Ama "meraklıysan sen öl" diyenlerin düştüğü duruma bir kez daha dikkatini çekeyim istedim. Hani gerek duyarsan iki tercihin oluyor böyle durumlarda...

Ya onuruna, şerefine, haysiyetine, vatanına vb. bütün değerlerine sahip çıkarak ölmeyi seçeceksin...

Ya da, örnekte ki gibi davranacaksın...

Milletinin bu 2 tercih arasında hangisini seçeceğini bilen akıllı olmuyorda, Maltaya kuyruğunu kıstırıp kaçan mı akılcı oluyor?

Aklını seveyim....

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.