Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.11.10, 17:24   #8
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128168
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Atatürk'ü Anlamak ve Atatükçü Olmak

Dogmatiğin anlamını kısaca sana şöyle özetliyeyim: Birşeye, bir olaya, bir fikre, yani aslı astarı olmayan düşünceye körü körüne inanmak.

Atatürkçülüğün neden dogmatik unsurdan sıyrılmış akılcı bir dünya görüşü olduğunu bu kelimeden daha güzel bir kelime anlatamazdı herhalde.

Yazıyı da iyi oku ''aklın ve ilmin rehberliğini kabul eden bu gerçekçi görüş, gerek Türk Bağımsızlık Savaşı'nın gerekse onu izleyen Türk Çağdaşlaşma Hareketi'nin esasını oluşturmaktadır'', diyor...

Birçok ülke lideri Atatürk'e liderliğinden dolayı hayran kalırken ve birçoğu onu örnek alırken, senin rahatsızlığını anlamış değilim.


Alıntı:
çanakkaladeki askerlere laiklik için cumhuriyetin ilanı için hilafetin kaldırılması için haydi ölüme denseydi çok merak ediyorum kaç tane taraftar olacaktı.
Burada o kadar çok saçmalamışın ki, sanki Atatürk laiklik ve Cumhuriyet derken, dini ortadan kaldırmak istemiş gibi bir izlenim veriyorsun. Ortadan kaldırılan hilafet-halifeliktir, olması da gereken birşeydi. Ne olursa olsun o millet Atasına inanmış, her türlü de peşinden giderlerdi. Ve iyi ki gitmişler, iyi ki bu güzel yurdumu düşmanların eline bırakmamışlar.


Alıntı:
kula kulluk yapma kulun yaptığına adeta tapma insanları hiçbir zaman çağdaş toplum haline getirmemiştir.

İnsanlara saçma sapan düşüncelerini empoze ederek, onları keriz yerine koyan sahte şeyhlere meyhlere inanacağıma, Atatük'ün çağdaş, ilerici tüm reformlarına taparım bile. Yok bunun ötesi...
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.