Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.11.10, 22:22   #3
Almira
Ziyaretçi
Almira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Cevap: Askeri Okulları - Askeri Okulları Resimli Tanıtımı

ASKERİ EĞİTİM FAALİYETLERİ

Işıklar Askeri Hava Lisesi’nde öğrencilerin öğretim faaliyetlerinin dışında sorumluluk duygularını geliştirmek, askerliğin temel prensiplerini öğretmek amacıyla temel askeri eğitimlerine büyük önem verilmektedir. Öğrencilere her türlü sevgi ve hoşgörü ortamının yanı sıra “Asker Kişi” oldukları bilinci aşılanmaktadır. Bu çerçevede askeri eğitim ile mesleği sevdirme programları uygulanmaktadır. Öğrencilerin askerlik ve disiplin eğitimleri, Öğrenci Grup Komutanı sorumluluğunda yürütülmektedir.

• Öğrencilerin askeri eğitim programları; İntibak Eğitimi, Yıl İçi Askeri Eğitim ve Yaz Eğitim Kampından oluşmaktadır.
  • Eğitim öğretim süresince her hafta Çarşamba günleri derslerden sonra temel askerlik eğitimi yapılmaktadır.
  • Öğrenciler, her yıl derslerin bitiminden sonra Haziran ayında, İzmir/Aliağa bölgesinde bulunan Kartal Burnu Yaz Eğitim Kampına katılmaktadır. 21 günlük bu kamp döneminde, temel askerilik ve diğer eğitim faaliyetlerinin yanında çeşitli spor faaliyetleri ile birlikte özellikle yüzme becerisi kazandırılmaktadır.. Ayrıca, öğrenciler için İzmir çevresinde tarihi ve kültürel geziler planlanmakta olup sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Yaz kampı döneminde yapılan faaliyetlerle öğrencilerin özgüvenlerini artırılması hedeflenmektedir.

Öğretim Faaliyetleri
  • Fen Derslerinin Öğretimi,
  • Sosyal Derslerin Öğretimi
  • Yabanci Dil Derslerinin Öğretimi,
  • Uygulamalı Dersler
  • Laboratuvar ve Dershane Durumu
    Sınıf Geçme ve Sınav Sistemi

'in Mesajına Teşekkür Etti