Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.12.10, 21:39   #5
h0saf
Üye

h0saf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 7
Aldığı Teşekkür: 213
Rep Derecesi : h0saf Karimasını arttırmak için doğru yerdeh0saf Karimasını arttırmak için doğru yerdeh0saf Karimasını arttırmak için doğru yerdeh0saf Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Cengiz Han (1167 – 1227)

Konuya bu noktada ben de dahil olmak istedim.

Öncelikle şu bir gerçek, Cengiz Han'ın Türk olduğunu düşünmek istesem de bu kesin değildir. Ama aksi de kesin değildir. Ortada tam belli olmayan bir bilgi için tartışmanın anlamı yoktur.

Arkadaşımız Uygur Türkleri'nin tarih kaynaklarını örnek göstermiş. Öncelikle bildiğimiz üzere Uygurlar uzun süredir maalesef Çin baskısı altında yaşamaktadır. Dolayısı ile tarih kitaplarının nasıl bir politika yaptırımı üzerinden geçtiğini bilemeyiz. Çin bu olaya daha en başında belki karşı çıkmış ve tarih kitaplarına Cengiz Han Türk'tür diye geçmesini engellemiş olabilir. Bu komplo teorisi değildir. Günümüzde dahi olan şeylerdir.

Cengiz Han Türk müdür, değil midir, iyi midir, kötü müdür ? Bunların hepsi tartışılabilir konular ancak kesin ispat edilmiş olmayan şeyler için taraf olmaya gerek yok. ( Burada kimseyi kastetmedim )

Mr. Spock
h0saf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz h0saf'in Mesajına Teşekkür Etti.