Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.12.10, 21:44   #6
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 135
Ettiği Teşekkür: 11972
Aldığı Teşekkür: 17675
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Cengiz Han (1167 – 1227)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi h0saf Mesajı göster
Konuya bu noktada ben de dahil olmak istedim.

Öncelikle şu bir gerçek, Cengiz Han'ın Türk olduğunu düşünmek istesem de bu kesin değildir. Ama aksi de kesin değildir. Ortada tam belli olmayan bir bilgi için tartışmanın anlamı yoktur.

Arkadaşımız Uygur Türkleri'nin tarih kaynaklarını örnek göstermiş. Öncelikle bildiğimiz üzere Uygurlar uzun süredir maalesef Çin baskısı altında yaşamaktadır. Dolayısı ile tarih kitaplarının nasıl bir politika yaptırımı üzerinden geçtiğini bilemeyiz. Çin bu olaya daha en başında belki karşı çıkmış ve tarih kitaplarına Cengiz Han Türk'tür diye geçmesini engellemiş olabilir. Bu komplo teorisi değildir. Günümüzde dahi olan şeylerdir.

Cengiz Han Türk müdür, değil midir, iyi midir, kötü müdür ? Bunların hepsi tartışılabilir konular ancak kesin ispat edilmiş olmayan şeyler için taraf olmaya gerek yok. ( Burada kimseyi kastetmedim )
Çok aklı başında, net bir yorum. Sizi kutluyorum.

Tek bir konuda katılmıyorum. O da taraf olmama hususu. Ben taraf olmak zorundayım. Zira tarihin aksini ispatlayamadığı bir olguya inanıyorum ve Türklüğüm gereği Cengiz Han'ı sahipleniyorum. Bunun da kimseye bir zararı olduğunu düşünmüyorum.