Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.01.11, 01:59   #19
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yılbaşı Hristiyan Kutlaması Değil Eski Bir Türk Geleneğidir.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Purkinora Mesajı göster
Peki Hristiyanlıkta doğru olan ne diye sorarım bende sana. Şuan benim o konuda bilgim yok ve tamamen çekirdekten kör yetiştirilmiş gibi biri düşün beni. Başka dinler hakkında atıp tuttuğumu düşün. Buna göre bana Hristiyanlığın doğru yanlarından bahset o halde?

Hristiyanların kendi idealarını gerçekleştirmek için yaptıklarının beraberinde eşcinsellikle yaşama zorunluluğu bile olabiliyor. Şimdi diyeceksiniz ki kendi cinsel tercihine saygı duymak lazım. Öyle olmuyor işte bu işler. Çok derinlere inmek lazım bunları iyice anlamak için. Şuan iş yerinde ve fazlasıyla yorgun olduğum için kusura bakmayın. Fakat yine bir umut biliyorsunuzdur diye umut ediyorum. Sözün özü böyle birşeyi bile benim dinim inkar ederken, sırf saygı duyacağım diye yalan tabirini kullanmamazlık yapamam.

Diğer bir örnek olarak Hindistan'da binlerce tanrı var. Eski putların yerini artık elektronik putlar almış durumda. Elektriğe bağlanıp hareket ettirilen tanrılara inanılıyor. Onu geçtim hayvana tapıyorlar. Tamam eyvallah sonuna kadar saygı duyarız da bize sorulduğunda da saygıdan ötürü yalan olmadığını söyleyecek değiliz. Evet bunların hepsi bana göre gerçek dışı. Çünkü ben Müslümanım. O inanışlar bana göre değil. Benim için yalan. Gerçek olmayan yani.

İnsanlar ot gibi yaşasın istiyorlar. Sistem böyle olsun istiyorlar. İneğe tapan bir millete bile bu kadar zulüm yapılmıyor dünya üzerinde, Müslümanlara yapıldığı kadar. Neden sizce? Neden? İneğe tapan insan onlar için hiçbir tehlike arz etmez çünkü. Nedir tehlike arz eden peki? Müslümanlar. Tabi... Bizde çıkıp sırf saygı duyacağız diye adamların her türlü çirkefliğine göz yumacağız öyle mi?
İlk paragrafta söylediklerine uyarak sana samimi bir cevap yazacaktım ama hiç birşey bilmeyen olarak düşünemedim seni sonra ki yazılarında. Çekirdekten yetiştirilmiş kör biri olarak düşünmeye çalışıyorum ama hala...

İçinde reddettiklerimiz olmasaydı zaten bizde Hristiyan olurduk değil mi?

Ama yalan olmayan pek çok şeyde var içinde. İncil ve İsa yalan mı? Cennet ve cehennem? İnanılan tek tanrı? vs. vs. vs.

Ayrıştırmak istedin mi insanları, içinden cımbızla eş cinselleri bile çekip kullanır insanlar.

Ama iş birleştirmeye gelince, en büyük değerler bile göz ardı edilir...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.