Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.01.11, 02:41   #5
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75963
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ömer Hayyam (1048-1131)

" Ey kara cübbeli!
Taş atma bu dünyayı bilmek isteyenlere.
Onlar yaradanın sanatı peşindeler;
Seninse aklın fikrin abdest bozan şeylerde..."

Bu, günümüzde yaşadıklarımız nedeniyle bir başka güzel ve bir başka anlam ifade ediyor benim için...

Alıntı:
Pek çok Rûbai ünü sebebiyle Hayyam'ınkilerine karıştırılmıştır, bilinen kadarıyla Rûbailerinin sayısı 158dir. Fakat kendisine maledilenler binin üzerindedir.

Okuduğum bir kitapta (büyük ihtimalle "Semerkand") rubailerini yazdığı deri kitabın Titanikle beraber okyanusun derinliklerine gömüldüğü yazıyordu.

Günümüze kadar gelebilenler bile ondaki derinliğin ne kadar ulaşılmaz olduğunu göstermeye yetiyor.

Sadece bir dörtlüğe sıkıştırdığı tezatlar veya saptamalar, insanı günlerce düşündürecek kadar dolu...

Teşekkür ederim Smy... Teşekkürler Lilium...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.