Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.01.11, 00:50   #15
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Osmanlıda Kardeş Katli ve Gün Yüzü Görmeyen Şehzadeler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kum Saati Mesajı göster
Yavuz ; 30 bin Aleviyi kılıçtan geçirmiş, ayrıca.. Babasını, 2 kardeşini, 3 yeğenini, 3 vezirini öldürterek tarihteki yerini almıştır.

Ondan diyorlarmış zalime Yavuz olcan diye Allah korusun.

34- (1876-1909) II. Abdülhamid - 31 Mart olayı, 93 Harbi , tam bir çöküntü olan Ayestefanos Anlaşması unutulmayanlardandır. Kıbrıs, Mısır, Tunus, DoğuRumeli, Bosna, Girit kaybettikleridir. Zamanında ayaklanmaları önlemek için Filibe'de bolca katliamlar yapılmıştır. Batıya borçlar ödenmediğinden "Duyun-u Umumiye"ye kurmak zorunda kalmıştır. Mebusan kararıyla demokratik bir şekilde tahttan indirildi.

İyide Abdülhamid Hiç toprak kaybetmedi ki bir yanlışlık olması lazım yada benmi yanılıyorum

Kum Saati, Berlin Antlaşması'nı okursan eğer, II. Abdülhamid döneminde kaybedilen toprakları görürsün.

Doğu Rumeli 1885 te Bulgar Prensliği ile birleşmiş, Girit'in yönetimi ise 1897 yılında Yunan prensliğine verilmiş.

Yani anlayacağın II. Abdülhamid bayağı toprak kaybettirmiş

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi TAN3R Mesajı göster
Bende bunu yeni öğrendim sadece osmalı için şeyhülislamdan çıkarılmış bir fetva.Yani osmanlı ailesine has bir durum bu.Fatihin bu konu ile ilgili birde kanunnamesi var.Şimdi tarihçi bir dostumu aradım emin olmak için.
Çıkar uğruna fetva çıkarmak.

Tarih tekerrürden ibaretmiş.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.