Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.02.11, 16:50   #22
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127783
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Üniversitelerde ki türban yasağı kaldırılmalımıdır ?

Bu konuyu tekrar ortaya getirmenin gereksiz olduğunu düşündüğüm halde, madem ortaya gelmiş yazacağımı da yazmadan bırakmayayım tekrar diyorum.

Konunun ilk başlarında ReaL ‘’özgürlüğün sınırı yok’’ diye yazmıştı. Özgürlük bizim gibi daha nerede durduğu bilinmeyen bir ülke için maalesef eşit şartlarda verilecek bir unsur değil. Değil, çünkü bizler biraz özgürlük gördüğümüzde o özgürlüğü neremize bulayacağımızı bilemeyen bir toplumuz, yani sınırımızı bilmiyoruz.

Türkiye bir Cumhuriyettir ve Cumhuriyet kurulduğunda beraberinde getirdiği bir sürü devrimleri olmuştur. Bu devrimler arasında da kadına verilen hak hukuk tartışmaya gerekmeyecek şekilde, çok güzel düzenlenmiştir.

Atatürk ilkelerinde din ile devlet işlerinin birbirine karıştırılmaması gerektiği açık ve net şekilde belirtilmiştir. Ortada olmayan bir türban sorunu devlet işlerine alet edilerek, şimdiye kadar türbana olmayan bir antipatiyi de beraberinde getirmiştir. En azından bana öyle. Üzücü olan ise, üniversiteye türbanımla giremiyorum, diyerek kendini üniversiteye girecek zeka üstünlüğünde gören genç kızlarımızın bu dolduruşa gelmesi ve bazı kesimlerin ekmeklerine yağ sürmesidir.

Özel hayatta kim neyi benimserse benimser. Belirli kurallar vardır ve uyulması gerekir. Ben üniversiteme askılı tişort ile nasıl giremiyorsam ve bu düzenlemeye saygı duyuyorsam, türban ile de girmek isteyenlerin de bu düzene saygı duymaları gerekir.

Bunun dışında şunu belirtmek istiyorum, Forum Gerçek Atatürkçü, laik bir forumdur. Hiçbir üyesinin de İmzasında propoganda teşkil edecek yazıları kabul etmez. İmzalarımızı kullanırken buna dikkat edilmesini, bazı arkadaşlarımızın da imzalarını değiştirmesini rica ederim.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.