Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.02.11, 20:48   #8
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: ''Sevgililer Günü'' Yasaklandı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KimsE Mesajı göster
Sovyet menşeeli bir devletten ve ateizm kökenli bir ulustan hiç de beklenilmeyecek derecede cesur ve radikal bir karar bu.

Komünizm altında kıvranmış ve özgürlük tanımının anlamını henüz öğrenebilmiş bir demir perde yönetiminin zamanla nasıl ve ne derece bir değişime tanık olabileceğini hatırlatmakta

Dolayısıyla Kararın Doğru ya da Haklı Olup Olmadığına Bakmaksızın Gösterdikleri Bu Cesaret ve Başlattıkları Reform Adına Kendilerini Kutluyorum.

Ek olarak da bizim için düşünecek olursak bu 14 Şubat 2011'i :

bi papazın (st. valentine) ölüm yıldönümünü niye kutlayalım
mubarek mevlid gecemiz varken ?

sevgiliye illa bu gunde mi hediye verilir ?
O gün asıl kutlanması gereken başka bir değer daha yokmudur kaçırdığımız gözümüzden ?

Ulusların kökenine indiğimizde bulacağımız başka ne olabilir ki?

He! Sen Komünizmden yola çıkarak, komünizmi dinsizlikle, Ateistlikle aynı şey zannediyorsan bunda fena halde yanılıyorsun...

Aksine Sovyetler din konusunda bayağıda radikaldir... Okumakta fayda var

Sevgililer gününe baktığınız açıya gelince. Bu tip özel günler aslında pekte umurumda olmaz.

Ben deliyim, bana hergün bayram...

Ama dediğim gibi sizin baktığınız açıyı görüpte, bu şekilde bir redde bulaşmaktansa o günü kutlamayı tercih ederim...

Çünkü... Herşeyini alıpta kullanırken aklımıza gelmeyen dinleri, neden içinde "sevgi" geçince reddelir ki? Bir papazın anısına kutlanmaya başlanmış olması neyi değiştirir veya ticari bir dehayla yaygınlaştırılması...

İçinde "sevgi" olması bile yeterli nereden geldiğini umursamamam için...

Nacizane düşüncem...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.