Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.02.11, 22:47   #6
OkyanusunKalbi
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 788
Ettiği Teşekkür: 31691
Aldığı Teşekkür: 46949
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Ünlü Heykeltraş Constantin Brancusi (1876 - 1957)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Basakca Mesajı göster
Ünlü heykeltraşın sanatının soyut olarak nitelendirenlere karşılık sanatının soyut olmadığını belirtmektedir.Ve şöyle der;

“Çalışmalarımı soyut olarak nitelendiren bazı embesiller var. Onların soyut diye adlandırdıkları, “en gerçek” olandır. Çünkü “en gerçek olan”, dış görüm değil fikirdir, “şeylerin özü”dür”.
Ellerine sağlık,teşekkürler Oki'ciğim....

Konuyu bende hazırlamıştım.Tamda bölüme koymak üzere iken annem çağırdı ona gitmek zorunda kalmıştım.Döndüğümde hazırladığını görünce "bu kız benim aklımdan geçenleri mi okuyor ne?" dedim kendi kendime....

Evet aklımdan geçmiştin Başakça'm. Gece yatmadan evvel araştırmıştım konuyu zaman bulamadım bugün bir türlü.. Başakça benden önce davranmadan açayım konuyu hemen dedim.

Bu arada eserlerinden bazıları dedim ama, hızımı alamayıp hepsini eklemişim.