Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.02.11, 20:24   #26
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

O ne biçim şarkı öyle ya?

"Sevdiğimi aldım ha ha hayyy, dediği mi yaptım ha ha hayyy!"...

Bir cümlenin içine sıkıştırılmış nispet ve inat... Ercooo ya yakışmış ama.

Avustralya'dan getirilen Anguslar ölmeye başlamış. Veteriner teşhisine göre deniz yoluyla getirilen hayvanlar hava değişimi nedeniyle ciğerlerinden rahatsızlanıp ölüyormuş. Akşam hastalanan Angus sabaha çıkmıyormuş. Buraya kadar normal. Hastalık ve ölüm. Ama normal olmayan şeyler var hala bu konuda.

Böyle bir teşhisi koyabilen veterinerler bunun önceden böyle olabileceğinide biliyordu demek. O zaman bu işlerle ilgilenen bakanlığın bunu neden düşün(e)memiş olduğu sorusu takılıyor insanın aklına. Angus Angus ta, siz ne oluyorsunuz bu durumda diye soran çıkabilir ve bu da hoş olmaz.

Angus konusunda ki gelişme bu kadar da değil. Bu anguslara "mal bulmuş mağribi" gibi sarılan yetiştiriciler şimdi zor durumdaymış. 0 faizli kredinin cazibesine kapılarak canlı kilosu 9,60 liradan alan yetiştiriciler şimdi düşen fiyatlar nedeniyle zarara girmişler. Çünkü bunların fiyatı şu anda Et balık kurumu tarafından 7,50 liraya çekilmiş. Satarken 9,60 fiyat alan devletin kurumu, alırken fiyatı düşürmüş. Bu nedenle de yetiştiricinin zararı %30 civarındaymış.

Sıfır faizli kredi mi?

Vatandaşını göz göre göre kazıklayan bir devlet...Ne diyem?

Bizim bu canlı hayvan işinden tek kurtuluş yolumuz Lalenin kafasında yetiştirdiği bitler.

Umudumuz Lale...

Sevdiğimi aldım ha ha hayyyyy, dediğimi yaptım ha ha hayyyy...

Haydi eller havaya...

Başka türlü çekilmiyor bu aralar hayat...

Eyvallah Ercoooooooooooo....

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.