Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.02.11, 13:00   #43
Smyrna
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 625
Ettiği Teşekkür: 37276
Aldığı Teşekkür: 38692
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Günün İçinden...

İş çıkışı alel acele teyzemin evine attım kendimi. Yemek faslından sonra tüm aile (yaklaşık 15 kişi) bir araya gelip oturduk. Saatlerin geçmesini ve otogara gitmek için yola çıkmayı beklerken o gecenin anlamına uygun olabilecek tek şey cereyan etmeye başladı..........

Zavallı asker adayını, askerliğini bundan yıllaaaaar yıllar önce yapmasına rağmen sanki dün gelmiş ve askeriyede hiç bir şey değişmemiş gibi "şu şöyledir, bu böyledir" diye anlatan enişteler; neredeyse evden kaçıp "Yeter ya gitmiyorum askere falan" kıvamına getirdiler.

Daha önce Ankara'ya giderken de asker zamanına denk gelmiştim otogarda. Sadece benim bindiğim otobüste 3 tane asker vardı. Ve aşağıda yaklaşık 100 kişi. Onları uğurlamaya gelmişlerdi. Her otobüse binen askere bir ordu arkadaş ve akraba eşlik ediyordu.

Dün akşam da otogar tam bir düğün yeri gibiydi. Yaklaşk 7-8 ayrı noktada davul zurna çalınıyor. Otogarın kapısından periyodik olarak bir grup, omuzlarında asker ile bağıra çağıra peronlara geliyordu.

Askerleri atıp tutanlar, halay çekenler, tezahürat edenler.....

Aynı firmaya ait 8 otobüs yanyana dizilmiş. Hepsinin hareket saati de aynı.

Ankara'ya giderken ilk kez tanık olmuştum. Otobüs perondan çıktıktan sonra, asker yakınları tarafından önü kesilip İstiklal Marşı okunurmuş. Adetmiş...

İşte dün akşam sarılıp, vedalaşıp, otobüse bindirene kadar şakalaşarak gülüşerek vakit geçiren ben, o anda ipleri koyuverdim.

Aynı anda perondan çıkan 4-5 otobüsün önünde yüze yakın insan Türk bayraklarını açmış, askerler otobüsün içinde şoförün yanına gelip asker selamına durmuş, herkes bağıra bağıra marşımızı okuyor....

O an gerçekten görülmeye; hatta yaşanmaya değer...

Offf yazarken bile gözlerim doldu... Dün gecenin duygusallığından çıkamadım ben daha... Yeter bu kadar...

* * *

Bu arada "Allah kavuştursun" diyenlere de sonsuz teşekkürler.