Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.02.11, 00:12   #53
Duayen
Huysuz ve Tatlı Kadın

Duayen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 198
Ettiği Teşekkür: 53769
Aldığı Teşekkür: 26079
Rep Derecesi : Duayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisi
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

''Muhterem Hanımefendi,
Sizi ilk gördüğüm anda, güzelliğinizden adeta nutkum tutuldu. Ogünden beri aklımdan asla çıkmıyorsunuz, sizinle yatıp sizinle kalkıyorum. Haliniz, tavrınız,yürüyüşünüz gözlerimin önünden hiç gitmiyor...

Efendim! Ne zamandır sizi takip ediyorum. Hakkınızda epey malümat edindim. İyi eğitim görmüş,mazbut bir ailenin kızı olduğunuzu biliyorum.

Eğer sizde uygun görürseniz,dest-i izdivacınıza talibim efendim.
Bu teklifime inşallah müsbet cevabınızı istirham eder, büyük bir sabırsızlıkla mektubunuzu beklerim. en derin saygılarımla...

Muhterem efendim,
Mektubunuzla beni çok şaşırttınız...sizinle çok sık karşılaştığımın farkındayım. teveccühlerinize ,şükranlarımı sunarım.
Mektubunuzda yazdığınız konuya ait karar hakkı, tamamen büyüklerime aittir. Ebeveynlerim bilir efendim.
Saygılarımı arz ederim beyefendi.

1920 li yıllarda birbirlerini sadece uzaktan görerek aşık olan iki gencin birbirlerine yazdıkları mektuplar..Bu satırları okurken bu günkü ilişkilerle kıyasladımda,bu gün yaşanan ilişkilerin çoğunluğuna saygı duymak imkansız..saygının olmadığı bir ilişkide sevgide barınamıyor malesef..O günlerde yaşamayı çok isterdim doğrusu..
Okuduğum bir kitaptaki hoşuma giden bu mektup örneklerini sizlerlede paylaşmak istedim