Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.03.11, 18:37   #69
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Çok uzağa gitme Banemin, hemen dibindeki daha düne kadar bugünki yerlerine geleceklerini düşünemeyen kişiler, bir zamanlar Kemalizm hakkında ne atar tutar olmuşlar, bir de videoya çektirmişler. Hiç düşünememişler ki zaman gelir çelişkilerimiz bu kayıtla suratımıza dank diye vurulur. Ama politika dediğinin diğer adı yüzsüzlük herhalde ki, oyunu kurallarına göre çok iyi oynuyorlar.

Hazır Banemin dönmekten bahsetmişken, bugün ben de döndüm...

Nereden derseniz, trafik kargaşasının kıyısından...

Antalya eskiden ufacık bir şehir iken yollarda ona göre yapılmış. Zamanla yerleşenler çoğalmış, yeni binalar yapılmış, çoğalan insanlar ile birlikte arabalar da çoğalmış ve yollar artık yetersiz gelmeye başlamış.

Sonraları çevre yolunu ne kadar güzel ve geniş yapmış olsalar da, şehir merkezine giden birçok yol hala çok dar. O dar sokaklar üzerindeki araba sayısını görünce, üstelik tam da öğle sonrasına rast geliniyorsa, arabanın kapısını açıp, tabanları yağlayıp oradan kaçasınız geliyor... Arabaya ne olursa olsun umrunuzda olmaz. Bu dediğimi birde yazın ortasında, tepenizden güneş vurduğunda yaşadığınızda, buharlaşıp uçmak istersiniz.

Neyse fazla uzatmayayım ben işte böyle bir trafik kargaşasından döndüm. Yol biraz uzadı, ama olsun radyomdan yükselen güzel müzikler eşliğinde diğerlerine dil çıkartarak evimin yolunu tuttum.

Memleketimin bazı kibar, hoşgörülü ve centilmen erkekleri biz bayanlar yüzünden acı süreçten geçtiklerinden ve çok çektiklerinden şikayetçilermiş.

Bugün Cuma...

Bugün beni ilk defa güneşe çıkardılar.
Ve ömrümde ilk defa gökyüzünün
bu kadar benden uzak
bu kadar mavi
bu kadar geniş olduğuna şaşarak....

.....

Pardon, pardon Nazım Hikmet'in Bugün Pazar şiirine kaymışım...

Baştan alıyorum; Bugün Cuma, hafta sonunun başlangıcı için en güzel gün, hele bir de o gün içinde olan mecburi vazifemi tamamlamışsam, sahiden de güzel bir gün. Bugünün yüzü hürmetine, Pazartesi gününe kadar hiçbir erkek ezilmesin, hepsine özgürlük ve bizlerle aynı eşit şartlara sahip olsunlar demek istiyorum
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.