Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.03.11, 01:23   #7
Öykü
Müdavim

Öykü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 20
Ettiği Teşekkür: 49616
Aldığı Teşekkür: 15722
Rep Derecesi : Öykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Doğduktan birkaç dakika sonra konuştu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Belirsiz Mesajı göster
Allah aşkına karşınızda çocuk mu var ki böyle kolayca manevra yapıp ilk söylediğiniz şeyi kendi çevreniz olarak değiştiriyorsunuz? Hadi ben biraz sert tepki verip abartıyorum. E sizde bu kadar kolay manevralarla karşınızdakini aptal yerine koymayın en azından. Birbirimizi kandırmayalım. Önce "Bizim toplumumuz" olarak adlandırıp sonra "Kendi çevrem" diye düzeltmeniz hiç samimi gelmiyor. Kurduğunuz cümle "Geçenlerde filan yerde böyle birşey duymuştum" gibi birşey olsaydı amenna. Fakat siz mevzuya toplumsal bazda dalıp bana tepki göstermeme neden olup, sonra kendi çevrenizden bahsettiğinizi söylerseniz ben sizi samimi bulmam gerçekten. Sonra benim verdiğim tepkiye gösterdiğiniz tepki de hatanızı ikiye katlıyor.

Bizim en büyük alışkanlığımızdır zaten böyle konuşmak. Rusyada doğan bir çocuğun haberi yapılır, bizim toplumumuz suçlanır. Falan ülkede bir icat edilir, bizim ülkemizle bir şekilde bağdaşlaştırılarak karşılaştırma yapılır. Böyle, böyle gider bu örnekler. E bizim toplumumuzun hiç mi iyi yanı yok? Sütten çıkmış ak kaşık da demedik ama o kadar da değil. Bardağın her zaman boş tarafına bakmayın. Böyle tufalara gelip kendi toplumunuzdan öç almayın. Tufaya düşmeyin.
Canınız nasıl düşünmek istiyorsa öyle düşünün.