Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.03.11, 16:14   #16
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 264
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3153
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Çanakkale Savaşı | (1915 - 1916)

Şehitlerimizin ruhu şad olsun, onlar bu vatanı korumak için canlarını verdiler kimi şehit oldu kimi gazi .

Evet şu andaki durumumuz ne yazık ki onlara yaraşır degil, onların gosterdiği bu özveriye karşı bizlerin onları daha çok anmamız, bu ülke için yaptıkları fedakarlıkların aynını bizlerde yapmalıyız.

O zamanlar topla, tüfekle işgal edemedikleri ülkemizi şimdi ellerini kollarını sallayarak yapmaktalar.

Çevrenize bir göz atın sözde yatırım yapacağız diye gelen bir çok yabancı şirket, hazır kurulu şirketlerimizi yok pahasına ele geçirdiler.

Kazandıkları paraları ülkelerine aktarıyorlar.

Şöyle bir düşünün daha bir kaç ay öncesine kadar küçük esnafımız, bakkallarımız feryat edip duruyorlardı, AVM lere çeki duzen verin, hipermarketlere sınırlama getirin diye .

Hipermarket zincilerinin hemen hemen hepsi yabancıların eline geçti, eskiden kalan tek şey isimleri ve çalışanları geriye kalan her şey yabancılarda artık.

Daha geçen hafta başbakanımız Adana'da bir tesisi hizmete geçirdik diye konuşurken, bir anda ogrendikki o gurur abidesi yabancılar tarafından satın alınmış.

Bunun gibi daha nice şeyler sayabiliriz .

Yıllar once atalarımızın canla başla savundugu ulkemiz birer birer elden gidiyor ve ne yazıkki çogumuz farkında bile değil.

Eğer onlara layık birer evlat olmak istiyorsak kendi öz varlıklarımıza sahip çıkmalı, alışveriş yaptıgımız şirketler kimlerindir kimlere hizmet ediyorlar iyi ögrenip ona gore davranmalıyız.

Yabancılar ulkede bir sorun oldugunda burayı ilk terk edicek olanlardır (bir atasözu var; batan gemiyi ilk fareler terk eder diye ), işte Japonya örneği.

Ülkedeki yabancılar en kısa yoldan ulkeyi terk ediyorlar, ama Japon halkı o acıları çekmeye ve acıları dindirmek için bir şeyler yapmaya mecburlar.

Bu vatanda bizim ve her zaman bizim olarak kalıcak ,o zaman birbirimize kenetlenmeli destek olmalı ve yabancılara emellerine ulaşma fırsatı vermemeliyiz.

Atalarımıza ancak bu şekilde layık birer evlat olabiliriz.

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.