Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.03.11, 22:52   #2
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

MartiNeAgLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2010
Konular: 68
Mesajlar: 1,851
Ettiği Teşekkür: 4359
Aldığı Teşekkür: 9234
Rep Derecesi : MartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Adres Değişiklikleri Hakkında (Kapımızda ki tehlike'ye Dikkat )

Adres değişikliği Nasıl Yapılır ? (Nüfus Müdürlüğü)

Özet : Aşağıdaki Açıklama Resmi bir açıklamadır Açıklamanın Özeti şöyle : Yeni ikamet ettiğiniz eve ait her hangi bir fatura yada Kontratınızı Kaymakamlığa(Nüfus Müdürlüğüne) Götürdüğünüz takdirde (tabiki bu süre 30iş gününü geçmemeli ) görevli memur bilgisayardan 10 dakika içinde adres değişikliğini yapar ve size bir belge verir bu belgeyi yeni ikamet ettiğiniz yerin muhtarına götürmelisiniz. Muhtarda kayıt yaptıkdan sonra size Form C belgesini verecek sizde bu belgeyi bina yöneticinize verdikten sonra bu işlem bitmektedir.


Umarım Yardımcı olabilmişimdir.

Kişilerin yerleşim yeri (ikamet) ve diğer adreslerini yazılı olarak bildirmeleri esastır. Bu bildirimler şahsen, İlçe nüfus müdürlüklerine, Dış temsilciliklere, adrese dayalı hizmet alınacak kuruma 20 iş günü içinde yapılır. Bildirme işlemi posta (kargo ve iadeli taahhütlü mektup) veya elektronik ortamla yapılabilir. (Adrese dayalı hizmet veren kurumlar kendilerine yapılan bildirimleri 10 iş günü içerisinde bulundukları yerin İlçe Nüfus Müdürlüğüne gönderirler.) DİĞER

ADRESLERİN SİSTEME GİRİLMESİ

Diğer adreslerin bildirilmesi, adres beyan formu doldurularak ilgili yerlere verilerek gerçekleştirilir.
Yerleşim yeri dışında kalan ve geçici süre ile oturulan yazlık, kışlık, ikinci veya üçüncü konutlar diğer adres kapsamında olup bunların bildirilmesi kişilerin talebi üzerine yapılır. Ayrıca kişinin kimlik paylaşım sisteminde diğer adreslerinin bulunmaması kurumlarca verilecek hizmetlerin yerine getirilmesine engel teşkil etmez.

İSTENİLEN BELGELER

İstenen belgeler hakkında bilgi veren Tekinay, “Durum yeni taşınılan evin elektrik, su ve doğalgaz faturasının taşınan kişi adına olduğunda fatura yeni adres ise yeterli ve fatura eski adres ise belediye imar müdürlüğünden adres teyid yazısı ve faturası istenmeli. Durum elektrik ve su faturası taşınan adına değilse, belediye imar müdürlüğünden adres tespit yazısı ve ek olarak noter onaylı kira sözleşmesi, ev sahibi ile birlikte müracaat – ev sahibi yanında eve ait tapu fotokopisi ile gelecek”


DEĞİŞİKLİĞİ 20 GÜNDE BİLDİRMELİLER

“Apartman ya da site yöneticisi yazılı beyan yönetici T.C. numaralarını taşınanın ve kendisinin açık adresini imar müdürlüğünden alınan belgenin arkasına yazacak ve imzalayacak. Durum anne baba yanına taşınma taşınan çocuk ile evde oturan anne ya da baba birlikte müracaat edecek. Durum farklı aileler birlikte ikamet edeceklerinden ailelerin reşit kişileri birlikte müracaat edeceklerdir. Vatandaşlarımızın 20 iş günü içerisinde adres değişikliği yaptırılması kanunu gereğidir”


329 TL PARA CEZASI

“Yaptırmayanlar hakkında yasal işlem yapılır. 329 TL: para cezasına çarptırılır. İşlemler nüfus idaresince yapıldıktan sonra nüfus müdürlüğünden aldıkları adres kayıttı işlem evrakını bağlı bulundukları köy ve mahalle muhtarlarına vermek sureti ile muhtarlarda gelen evrakı mahalle kütüğüne işleyeceklerdir. Hususlara uyulması ve adres kayıt sisteminin kolaylıklarından vatandaşlarımız faydalanmalıdır” dedi.
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
MartiNeAgLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz MartiNeAgLe'in Mesajına Teşekkür Etti.