Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.03.11, 00:51   #113
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127783
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Şu parantezi açıp içine sıkıştırdığın soru işareti pek bir manidar geldi bana...

Elin gazcısına yardım etmesen bile, en iyi ihtimalle nasıl yamultulduğumu yakından izlemek ister gibi bir hava yansıdı bana...

Gazını alamayacağım bu nedenle Lale sende kalsın. (Umarım gece uyutmaz )

Tavsiyelerine gelince...

Su ısıtma şeysini kullanıyorum ama sadece kahve yapmak için. Bir de Kemal Sunal flminde görmüştüm. Yarın gidip Tarhana çorbasıda alacağım...

O yün donlar, pet şişeler falan kalsın şimdilik. İlerde, yani çok ilerde, hatta çok çok ilerde yaşım kemale erdiğinde yani, ben Hasan abimin yanına giderim. Kemal'i sevmiyorum.

Gençlik gibisin neyin yok!..

Yok yahu ne manidarı, ben sadece ve sadece senin sağlığını düşündüğünden şeyettiydim. Ne ettiydim unuttum şimdi

Su ısıtıcısında tarhana çorbası, ya da başka çorba çeşitleri yapma fikri çok güzel. O fikri, sana saydığım fikirlerin arasına nasıl aklıma gelip de sıkıştırmamışım bilmiyorum.

Gaz demişken bir anım aklıma geldi. Mahallemizde, abimle benim gıcık olduğumuz Oktay isminde bir çocuk vardı. Gıcık olmamızın sebebi ise, babası ona ne alırsa horoz gibi kabararak nisbet yapar gibi gelip bize gösterirdi. Bu Oktay'ın da zaafı ufak oyuncak arabalardı. Abime alınmış olan çok güzel arabalar vardı, gözü hep onlardaydı.

Birgün Oktay'ı eve çağırdık. Ben camla perde arasına sıkıştırdığım birkaç tane sineği yakaladım ve ufak bardağın içine koydum. Abim Oktay'a, eğer bu sineklerden bir tanesini yerse ona arabalarından iki tane vereceğini söyledi. Oktay her ne kadar bu fikri iğrenç bulsa da, diğer yanda araba vardı ve cazipti. Yok mok desede Oktay bir tanesini mideye indirdi. Göğsünü gere gere ''yuttum işte'' dedi. Bardakta iki tane daha vardı. Biz abimle ''nasıl yuttun Oktay, bravo sana, herkes yutamaz, sen yuttun'' gibi laflarla iyice şişirdik bunu. Sonra da ''sen bu iki tanesini de yutarsın, hadi Oktay,...'' diye Oktayı gaza getirerek diğer iki sineğide yutturduk. Arabaları da verdik ama.

Ertesi gün ben bütün arkadaşlarımıza anlattım tabii, Oktay'a sinekleri nasıl yutturduğumuzu. Herkes dalga geçti onunla. Tamam çocuk aklıyla yaptığım, yaptığımız güzel birşey değildi, ama o da bize hava atmasaydı

Yani anlayacağın iyi gaza getiririm Banemin

Yazdığın ''..çok ileride'' cümlelerinden bir tanesi fazla mı yazılmış, bana mı öyle geldi?

Bak iyimserim, ''bir tanesi mi fazla yazılmış'' diyorum...
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.