Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.04.11, 16:27   #17
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 264
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3153
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İdam cezası geri gelsin mi?

Malesef idam cezasıının geri getirilmesinin düşünülmesi hiçte hoş degil ,ama öyle bir noktaya geldikki artık suçlular masumlardan daha çok haklara sahip olur hale geldiler .

Adam bilerek isteyerek senin namusuna ,parana ,çoluk çocuguna göz koyuyor ,pis emellerine ulaşıyor istedigini yapıyor .

Sonra ne oluyor yakalanıp hakim karşısına çıkıyor ,ordada süt dökmüş kedi misali süklüm püklüm durup ,bir hata yaptım şeytana uydum bir daha tövbe edebiyatı ve mahkemede iyi hal davranışarıyla ,oldukça düşük bir cezayla hapse gidiyor .

Kısa bir zaman sonrada (bu konuda çok becerikliler )ünlü bir partimizin çıkarttıkları genel af kararlarıyla ,dışarı çıkmaktalar .

Magdur olanlar ve yakınlarıda ömür boyu yaşadıkları acıları ve başlarına açılacak yeni belalarla karşı karşıya bırakılmaktadırlar .

Böyle olmasına insanların acı çektirilmelerine kimin hakkı var .

Mademki adalete guvenin diyorlar ,o zamanda adalet gerekeni yapsın ,mevcut cezalar yetmiyorsa dahada agırlaştırılsın .

Eger bir insanda ALLAH korkusu ,yada kanun korkusu yoksa ne yapsan boş .

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.