Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.04.11, 18:25   #20
OkyanusunKalbi
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 616
Ettiği Teşekkür: 27529
Aldığı Teşekkür: 40364
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İdam cezası geri gelsin mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KimsE Mesajı göster
Bir hafta sonra asılarak öldürüleceğini kesinleşmiş ve bunu bilen bir insan için kurtuluş demek çok doğru olamaz bence....

Vahşice öldürülmüş mağdurların ailelerinin yahut tecavüz ilen hayatı karartılmış insanların belki yıllardır çektiklerini o idamlık şahıs inan bir hafta içerisinde çeker.
Onların yıllardır çektiğini o birhaftada çeker. Ve ondan sonrada ardından asıldı diye dünya boyu hatırlanması hiçte hoş kurtuluş olmasa gerek

Lalenin dediği gibi hakettiklerini onlara vermek haksızlık olmasa gerek.
ve

Doğru, kurtuluş olmaz. Çünkü o pislikler asılmak nedir ölüm nedir bilmez. Bilse bu suçları işlemez. Akli dengesi bozuk olan psikopatı, idam etmek onun kurtuluşudur. Cezası son nefesine kadar bir kere ölmek değil, bin kere ölmesini sağlamak vicdanınla her gece baş başa bırakmaktır. Sonunda ya mahkumların elinle son nefesini verir yada kendi canına kıyar..
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KimsE Mesajı göster
Martine gibi Müebbet cezasının gerçekten uygulanamadığı bir ülkede idam nasılsa uygulanır bi şekilde

İdam katı şekilde geri gelsin istiyorum bende..
Türkiye'de ağırlaştırılmış müebbet cezasını bile uygulayamıyorsak, idam cezasını nasıl uygulayacağız? Önce bir müebbet hapis cezasını affı olmadan, Apo gibileri kral dairelerinde yaşattırmadan, uygulayalım.

Üzülerek söylüyorum. Türkiye'de adalete olan güvenimi yitirdim. İdam gelirse, şeriatta gelir.