Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.04.11, 22:26   #125
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Bugün annemin günlüğü geçti yine elime.

Hemen de annesinin günlüğünü okuyormuş sanmayın. O aslında benim günlüğüm. Annemin, bana hamile kaldığını öğrendiği günden itibaren tuttuğu günlük.

18 yaşındaydım bana defteri verdiğinde. O defterin varlığını biliyordum, yazıyordu da, ama bana vermiyordu. Ne zaman 18 yaşında olacaksın, o zaman benden çıkacak artık o defter diyordu. Öyle de oldu.

Az çok biliyordum içine yazdıklarını, ama beni gün ve gün, ay ve ay, yıl ve yıl anlatacak kadar olduğunu bilmiyordum. İlk zamanlar her gün yazmış. Sonra haftada 4 gün, sonra haftalık, aylık derken yıla düşmüş Ama geçen o yıl büyük bir özetle yazılmış sonradan. Çok güldüğüm, kendimi yakalasam o ufak halimle ısıra ısıra öpeceğim, bazen kendi inadıma kızıp döveceğim duygular içinde okudum. Duygulandığım, ağladığım kısmı da vardı. Hayatımın bir dönemine kadar günlükte adı geçen, sonrasında olmayan kişi için.

Harika bir şeydi. O an karar almıştım, bende ileride çocuk sahibi olduğumda mutlaka bunu yapmalıydım. Çocuğumda aynı benim yaşadığım mutluluğu, hayatının hatırlamadığı kesimlerini bilmesi için çok güzel bir fikirdi bu.

Hoşuma giden bir kısımdan aynen alıntı yapıyorum:

07.12.1987

Sana bugün telefon aldık. Kablosu çok uzun. Biri bizim yatak odamızda, biri de senin başucunda. Ama almakla kötü mü ettik ne? Devamlı arıyorsun.
..

Annem birde defterin arka kısmına ''Lale'nin lügatından'' diye bir bölüm yapmış. Benim ilk söylediğim kelime, yani söylemeye çalıştığım, sonra söylemek isteyip de, çocuk diliyle telaffuz ettiğim kelimeler.

Mesela:

Akrep: Apreyk
Flüt: Flük
Erkan: Herikan
Terlik: Tağyk
Portakal: portakakao
Patates: Papates
Döner: Dömer

Bu kadar yeter size. Daha fazla koz vermemem lazım

Çocuk saflığı ile yaptığım ne kadar güzel şeyler varmış.

Lügatımda Akrep kelimesini görünce aklıma geldi, Surviver yarışmasına katılan ‘’yılan görürsem adayı terk ederim’’ diyen Nihat Doğan’ı akrep sokmuş.

Dilini sokaydı ya
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.