Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.04.11, 22:39   #126
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Küçük tek katlı evimizin bahçesine annem battaniyeyi sermiş ve iki abimi üzerine oturtup "papara" denen, süte doğranmış ekmekten oluşan yemeklerini önlerine koyup ellerine de kaşık vermiş.

Daha sonra işlerine dalan annem bahçeden gelen büyük abimin sesiyle dışarı çıkmış.

Gördüğü manzara şu... İki abimin arasından kafasını önlerindeki tabağa uzatmış ve tabaktaki sütü içmeye çalışan kocaman bir yılan ve elindeki kaşıkla yılanın kafasına vurarak sadece sütü içtiği için kızan ve "papasından da ye, papasından da ye" diye bağıran abim.

Attığı çığlığa koşan ev sahibinin hanımı annemi sakinleştirip onun temel yılanı olduğunu zararsızlığını söylemiş ve sakinleşmesini istemiş. Annem korku içinde olduğu yerde donup kalmış zaten. Sütü bitiren yılan abimlerden uzaklaşırken, büyük abim hala arkasından bağırıyormuş.

Çocukluk anıları... Anlatılanlar veya hatırlananlardan oluşanlar veya daha bilinçli annelerin tuttuğu notlarla oluşturulmuş defterlerden yansıyanlar.

Yıllar sonra koca kazıklar olduğumuzda sevdiğimiz 1-2 kişiyle paylaşırken o günlere geri dönmek, anlatırken o anları onun gözlerinde görerek canlandırabilmek, yarım söylenmiş kelimelere gülerken, o günlerde kalıp asla bu günlere getiremeyeceklerimizin hüznünü yaşamak...

Anılar... Güzel be!..

Hele bir de Lalenin o güzel klavyesinden ve yüreğinden dökülünce okumakta güzel.

Hee! O halde kalsaydın keşke bende yakalayıp o yanaklarından ısıra ısıra öpseydim. Ne vardı sanki büyüyecek...

Çankırı-Kastamonu arasında geçen yıl yapılan duble yol çökmüş ve facianın eşiğinden dönülmüş. Meydanlarda avaz avaz bağırıp yeni yollar yaptığını söyleyenlerin yaptıkları yol 1 yıl dayanmış.

Tek örnek o değil tabi. Çevremizde görebileceğimiz onlarca örnek var aslında neyin nasıl yapıldığıyla.

Müteahit firmanın hatası olup olmadığı araştırılacakmış ve idari soruşturma açılacakmış. Firmanın bağlı olduğu muhtemel başı büyük nedeniyle idare edileceği ve yine bunun faturasının bize çıkacağı malumun ilanı gibi olacak ama öyle...

Liz Taylorun çıplak bir resmi çıkmış 24 yaşında çektirdiği. Görmeyenlere tavsiye ederim.

Gözleri değilmiş sadece güzel olan.

En dibine not; Lale hanım, Lale hanım... O Nihat Doğanı sokan şey Akrep değil bi kere, Apreyk tamam mı?

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.