Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.04.11, 00:32   #129
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Günün İçinden...

Bazen yaşam boğar insanı.. zaman zaman...Tüm düşüncelerden sıyrılmak için çeşitli yollara başvurur kimisi,kimisi de bunalım takılır.Hiç haz etmem bunalım insanlardan oda ayrı bir mesele ya...İşte bu demlerde olmanın rahatlığı ile hem konu için resim düzenliyor hem de tv de kanallarda zampirik ediyor iken bir kuş msn denen pencereden kivurcuk kafasını içeriye doğru uzataraktan "birileri kerevizimize dil uzatıyor" diye cik cikledi.
Bakam dedim kim miş o kerevize laf eden...
Ne güzel çocukluk anıları sıralanmış.Hele ki Lale'nin annesinin tuttuğu günlük...Banemin'inde abileri az değilmiş hani....Kesin kereviz seviyordur abilerimiz.Nerden biliyorum.Sütlü paparayı sevenler kerevize vuruluyorlar da...

Kardeşim doğduğunda beş yaşında imişim.Sarı lüleli,tombul,sessiz ve meraklı güzel mi güzel bir çocukmuşum.(Şimdi birileri çıkar "hadi ordan güzelmiş miş" der.)Kardeşimi babamın kucağında görünce,heleki annem her zırlamasında yanına koşmasına sinir oluyormuşum.Sinirimden yemek masasının üzerine çıkıp kendimi boşluğa bırakıyormuşum.
Bir akşam babam elinde bir paketle geldi.Sevinçle ona doğru koşarken daha doğrusu pakete, sevinçimin intihar edeceğini tahmin edemezdim tabiki paket açılana kadar.Paketin içinden sıkınca acayip ses çıkaran şişme bir ceylan oyuncak çıktı.(Çok güzeldi amaaa...)Sürekli zırlayan kardeşim olacak kel kafaya alınmış üstelik.O gece ve ertesi gün fazla zırlama olmadı.Neden oyuncak vardı çünkü...Ertesi günün ertesi öğleninde mıncıklanınca ses çıkaran ceylan mincıklamalara duyarsız kalmış ve pörsümüş lastik gibi olmuştu.Tabi ki zırlama aynen devam...
Havası inmiş diye babam üfleyip duruyordu.Hava kaçırıyordu.Patlak ceylannn....
Kim yapmıştı acaba ?
Bilmemmm ben camdan ayabaları saydım yine.Bu gün çok ayaba geçti koca koca olanlardan da geçti yaaa...

Yıllarca soruldu bu soru kim hava kaçırmasına sebep oldu ceylanın.Abim mi yoksa ben mi?

Abimde kereviz sevmez.Babamda sevmezdi annem yaptığı zaman.Ama annem bir keresinde 15 günlüğüne mecburen gittiğinde babam elime düşmüştü.
Akşam yemeğinde önüne koydum .Yedi hiç sesi çıkmadan sonrada o yediğim ne idi ki diye çekine çekine sormuştu.
Kerevizzzzzz....
Demaaa...hiç benzemiyordu ama güzel olmuştu demişti.
Ne zaman kereviz yapsam babama bir tabak götürürüm oda oturur yer.

BehzatÇ denen Ankara polisi anaavrat küfrederken neden bibipliyorlar ki ?Kötü örnek olmasın babında mı yoksa kanal ceza almasın şeysinden mi ?
İyi de anacım dudak okuma diye bir şey var demi.
Behzat C izleyip te bende Ankara polisi olacağım diye hayaller kuranlar zatı muhterem, o bibipleri çok güzel tercüme ediyor.
Ankara memurlar şehri imiş değil mi anne? Poliste bir memur Behzat c de bir memur olduğuna göre eee biz neden buradayız ?
Gel de cevap ver.

Canım zeytin...ıspanak bilem yiyor.

Kerevizzzzz sevmeyengilllerdenim diye sürekli kereviz diye cemkirenin çocukluğuna inilse, içinde gizli bir kereviz sevgisi olduğu ortaya çıkacaktır.

Bir inilse....

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.