Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.04.11, 18:36   #153
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Pembe, sarı, mavi, yeşil tüylü pelüş hayvanlar, tüm odanın içine dolmuş. Ayaklarımı basacak yer yok. Dizlerimin üst kısmına kadar yükseklikte. Taaa en başta duran minik bir tavşan, bembeyaz. Tüylerinin yumuşacık olduğunu uzaktan bile anlayabiliyorum. Onu istiyorum ben, ama nasıl ulaşacağım ona? Adım atmam imkansız. Dizlerimle rengarenk oyuncak hayvancıkları iterek ilerlemeye çalışıyorum, ama ben iteledikçe üsttekiler dökülüyor önüme.

En sonunda atıyorum kendimi üzerlerine, yumuşacıklar! Hoşuma gidiyor bu, yüzer gibi kulaç atmaya çalışıyorum. Hedefim en baştaki minik tavşan. Her kulaç atışımda elime, yüzüme bir sürü minik köpek, ayıcık, zürafa, maymun, kedicik, daha bir sürü pelüş oyuncak çarpıyor. İlerideki tavşanıma yaklaşıyorum, hedefe az kaldı. Birden bire onun canlandığını ve arka patileri üzerinde durup, ön patisi ile bana el salladığını görüyorum. Heyecanla daha da çabuk atıyorum kulaçlarımı. Geldim… Yanındayım tavşancık… Elimi uzatıyorum tam patisine deymek üzereyken uzaktan bir zil sesi. Nereden geldiğini algılamaya çalışıyorum, ama hani tavşancık? Ben onu istiyorum derken o zil sesi sanki beynimde daha da hızlı çalıyor. Gözlerimi açıp yanımdaki saatin tepesine yumruk indirir gibi bastırıyorum. Kızgınım. O kadar uğraştım, bari patisine dokunabilseydim. Yani bir saniye bekliyemiyormuydu saatim?

Biraz daha keyif yapacağım yatakta, hemen çıkmayacağım. Bu sefer tam başka güzel hülyalara dalmak üzereyken, tak kapı açıldı ‘’hadi kızım geç kalacaksın’’ diyen kişi, annem. Öff anne yaa. Sürüne sürüne kalktım bu sabah. Kalkarken de, eve geleyim hemen yatıp uyuyacağım, diye karar aldım. Hep öyle olur, denir. Her şey yataktan kalkana kadar aslında, sonra gider o miskinlik. Okuldan eve gelindiğinde de ne uyku kalır ne bir şey.

Ben biran evvel emekli olmak istiyorum. Sabah istediğim zaman uyanayım, istediğim zaman yatayım. Bahçemle uğraşıp, arada torunlara bakayım.. Bıktım senelerdir erken kalkmaktan. Çiftlik kurup, hayvanlarımla uğraşayım.

Çiftlik demişken; çiftlik kurmak için İş Bankası genel müdürlüğü görevinden, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın "Kredide frene basmayan bankaya polisiye tedbir getiririz" sözlerine,‘’Gazeteciler gibi bankacıları da mı götüreceksiniz?" diye güzel bir söz ederek istifa eden ve takdir toplayan Ersin Özince, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ekonomi danışmanlığına getirilmiş

Ben takdirimi geri aldım, sizleri bilemem…

* * * * * *

Efendim, kahve içmeninde bir adabı vardır. Öyle,
Hüüüüüüüüüğğğğğğğğğpp... Oooooğğğğğğğğğğğh!.. diye içilmez. Niagara sanki mübarek.

Benim bildiğim; Füğhrrtt, oyğhhh diye içilir, kibar bir şekilde.

Kaba Banemin

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.