Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.04.11, 17:21   #1
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Bir Resim... Bugün 23 Nisan 2011...

Hürriyet yorumsuz vermiş bu resmi...

Dakikalarca baktım buna. Resimde iki çocuk arabası, iki çocuk ve bir anne ile bir baba var...

Aslında onlarda yok. Ülkemizin resmi var burada. Aradaki uçurum, sosyal eşitsizlik, adaletsizlik var bu resimde...

O iki çocuk biraz daha büyüyecekler. Okula başlayacaklar.

Birinin ailesi ona elinden geldiğince imkanlar yaratmaya çalışacak ve okuması için çaba harcayacak. Belki dershanelere bile gönderip devletin açığını kapatarak paralarıyla çocuklarının geleceğini satın alabilecek. (Aile yapması gerekeni yapacak)

Diğerinin aileside belki o çabayı harcayacak. Okula bile gönderirler belki. Okuttuklarınıda varsayalım. Ama bir yere gelince tıkanacaklar. Özel dershanelere para bulamayacaklar belki de. Yani o çocuğun geleceğini satın alamayacaklar.

Sadece eğitimden yola çıkarak oluşan bir tezat.

Ama bunun hastalığı var, beslenmesi var, yetiştiği ailenin hayata bakış açısı var vb. bir sürü etken daha var sorgulanacak.

Sadece eğitimde bile bu eşitliği sağlayamayan devletin, diğerlerinde nasıl bir yol izleyebileceği malum.

Sosyal devlet he!

Ve bu ülkeyi yönetenler hala adaletten, haktan, sosyallikten, iç barıştan, dostluktan, kardeşlikten, refahtan bahsediyorlar he!

Bu ülkede doğan her çocuğa eşit oranda eğitim ve sağlık hizmeti veremeyen bir devletin sosyal adaletten söz eden idarecilerinin yüzü hala kızarmıyorsa, hala meydanlarda "oy" isteyebiliyorlarsa, hala bizde onları seçiyorsak...

Yuh olsun hepimize...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.