Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.04.11, 18:10   #3
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Resim... Bugün 23 Nisan 2011...

Alıntı:
Ama bunun hastalığı var, beslenmesi var, yetiştiği ailenin hayata bakış açısı var vb. bir sürü etken daha var sorgulanacak.
Tespitin doğru LaLe. O tip düşünen insanlarda var. Ben sadece yazımdan bu cümleyi belki gözden kaçmıştır diye tekrar öne çıkartmak istedim.

dediğin gibi çocuklar seçmiyor yaşam tarzlarını. Onları yönlendiren aile, çevre gibi etkenlerde var. Ama burada en büyük sorumluluk devlete düşmekte...

Her çocuğun hayata tutunabilmesi için devletin hepsine aynı mesafede kalıp, hepsine eşit şartların ortamını yaratması lazım.

Sosyal adalet denilen şey başka ne ki?

Hayatı 100 metre koşusu gibi algılarsak her çocuk o yarışa 1. metreden başlamalı. Devletin her çocuğa bu imkanı tanımak gibi bir yükümlülüğü vardır. En büyük görevlerinden biri olan eğitim alanında ki çarpıklıkları hepimiz görüyoruz. Şifrelere, servis edilen cevaplara falan sarmaya niyetim yok bu konuda...

Ama liseye gelmiş çocukların, okullardaki eğitim yetersizliği ve kalitesizliği yüzünden dershanelere nasıl yönlendiklerini görüyoruz. Bu ekstra avantajı yaratabilmek için ailelerin nasıl çırpındıklarına ve hatta dershane paralarını ödeyebilmek için borçlandıklarına bile şahit oluyoruz...

Tamamen işini yap(a)mayan devletin saçmalamasıdır bu. Bir ülkede özel dershane sayıları okullarla neredeyse eşit seviyeye gelmişse bunda bir garabet vardır.

Ya kusura bakmayın. Ben bugün biraz fazla yüklüyüm herhalde. İçimden hep küfür etmek geliyor.

Gidip geyiğe saracak konular bulayım ben.

Çevremizi temiz tutalım, yeşili koruyalım, börtü-böcek, kelebekler, kuşlar, solucan...

Lay lay lom....

Gittim.

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.