Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.05.11, 16:28   #163
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Günün İçinden...

Şöyle bir bakayım içine dedim.... de .... Çok kötü kokuyor yahu ... sıkmayın öyle sulandırılmış tarım ilaçları falan hatta işporta malı oda spreyi bile sıkmayın... Kokulara karşı çok pis hassasiyetim var. Nefes alamıyorum bilesiniz.

İllaki bir şey sıkacaksınız sulandırılmamış kaliteli bir gül kokusu olsun mümkünse...

Şimdi dersiniz ki milletin ayranı yok içmeye tahterevanla şey etmeye gitmelerini salık verirsin...

Yok yok sakın yanlış anlamayın ... hani her bir şeyi abartma meyilli bir toplumuz ya ondan dem vurdum du.

Elin Başbakanı kalkmış ta Letonya'lardan Kemer'e gelmiş bir haftalık tatil için. Dört yıldızlı bir otelde kalıyormuş eşi ile birlikte

Kemer sokaklarında dolaşırlarken rastgelmişler.Hemide korumasız...
İngiltere'nin başbakanı da İspanya'da iki yıldızlı otel tatil yapmıştı.

Bizimkiler yılbaşı kutlaması gavur işi, hiristiyanların gelenekleri, müslüman olan kutlamaz fetvası verirlerken yeni yıla Dubai'nin alemlerinde beş vaktin üzerine 15 vakit daha katarak giriyorlardı. Etten duvarlarla , göbek bağı bile olmayan yalamaları ile birlikte.... Onu bırakın tahteveranla şey etmeye bile giderken kat kat duvar oluşturuluyor. Kendi milletinin içinde, insan odaklı düşüncelere sahipken...

Akıllara şeyin korkusu geliyor nedense... en azından benim aklıma sizleri bilememde

Sövesim var dünden beri hem de literatüre girmemiş sövgülerle...

Beynimin içinde yankılanıyor seçim otobüslerinin çırtlak çırtlak bağırışları... Dün iş çıkışı Gülhane Parkına gidelim dedik. Azcuk manzara seyrederuk. Dedik de gittik seyrettik mi ? Ne mümkün...

Ancak memleketimden manzaralar seyrettik. Parkın kenarlarındaki küçücük dünyayı top gibi tek ayağının altına almış aslan heykelcikleri maskara olmuştu küçükler ve büyükler tarafından ."Hadi evladım aslan nasıl at olur göster bakim" der gibi koca koca danalar binicilik hünerlerini gösterirkende; face ,twit gibi bilimum şeylerde paylaşmak için belgelendiriyorlardı. Ne kadar embesil olduklarını...

Ya lalelerim... O güzel lalelerimin içine tünemiş ayı familyasına bile dahil edemiyeceğim yaratıklar... Kimi koparmış laleyi almış dişlerinin arasna, kimi de sokmuş kulağına...

Tepede oturalım birer kahve içelim de sonra devam edelim Sultanahmet'e doğru dedik. Hani birde manzara seyredecektik ya

Manzara harika...Turistler "ooo wanderfull" diyerekten flaşlarını sürekli patlatıyorlardı. Manzara çekiyorlardı.

Kaplamış kara kara çarşaflı, takkeli manzaramı , avaz avaz böğürtü konuşmarı içinde...

Eskiden ne güzeldi burası "Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda" şarkısına eşlik ettiğim Cem Karaca'yı hatırlayaraktan sessizce mırıldamaya başlayınca; mırıldanma yumruklar havada tek vücut halinde koroyo dönüştü kaplanan manzaramıza isyan halinde...

Ve ...

İstanbul Sokakları...

Veee....Arkamızdan büyük bir alkış, flashlar.... Çekmeyin, çekmeyin... Çekemeyiz sizleri...

Sultanahmet'i nargileleri, kahveleri, konuşmalarına kulak misafiri iken dayanamayıp cebren ve hileyle dahil olduğumuz üniversiteli ülkücü bir grupla tatlı gündem tartışmasını ve ne kadar tatlı biri olduğum iltifatlarını hiç demiyeyim demi...

Dedim ya sövesim var çok fena...Yanlış ellerde, yanlış yönlendirmelerle at gözlükleri ile donatılıyor yurdum.

Manzarayı seyre daldım.

Bir bakayım demiştim sözde anlık babında...

Sivrisenkler için elektrikli bir alet takayım da gideyim hemde kokusuz, gelenler rahat rahat kahvelerini yudumlasınlar.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.