Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.05.11, 19:22   #4
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128168
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Siyahi Karşıtı Irkçı Gizli Örgüt | Ku Klux Klan (KKK)

İşaretler ve Sembolleri
Resmi olarak tanınmış olmasa da, bugünkü parçalanmış haliyle bazı örgüt üyeleri hala müttefik savaş bayrağını ve Amerikan bayrağını kullanmaktadır.

KKK'ın en bilindik sembolü yanan haçtır. Örgüt kendini radikal Hristiyan bir örgüt olarak kabul ettiğinden, yanan haçın da Mesih İsa'ın ışığını sembolize ettiği söylenir..


Beyaz kapüşonlu elbise giymeleri için iki teori vardır:
  • Beyaz kapüşonlu elbise, Amerikan iç savaşında ölen konfederasyon askerlerinin, düşmanlarından intikam almak için gelmiş olan ruhlarını temsil eder. Bu sebepten de toplantılar hep gece yapılır.
  • KKK üyelerinin kirli ve aşağılık olarak tanımladıkları grupların (örn. Siyahlar) aksine, beyaz kapüşonlu elbiseler saflığı ve temizliği sembolize etmektedir.Sembolleri


Yanan Haç

Müttefik Savaş Bayrağı


Siyasi Etkileri
1925 yılına dek orta batıdan güneye ve kuzey doğuya kadar dağılan, ikinci kez kurulan örgüt önem kazanmış ve bu sürede aralarında birçok politikacı üyeleri olmuştu. Hatta örgüt cumhurbaşkanlığı seçimleri için tavsiyelerde bile bulunmuştu.

Anayasa mahkemesinde yargıç olan ve ulusal öneme sahip olan eski örgüt üyesi Hugo Black, sonraları örgütün ırkçı görüşlerini reddedip, mahkeme çoğunluğuna rağmen çoğunlukla siyahların lehine kararlar verdi. Amerikalı gökbilimci Carl Sagan Black hakkında şunları söylemiştir: ''Genç adam olarak beyaz elbise giyiyordu ve karşısında korkmuş olan siyahlar, yaşlı adam olarak siyah elbise giyiyor ve karşısında korkmuş olan beyazlar''.

Batı Virginya Senatörü Robert Byrd'da eski bir örgüt üyesiydi. Birkaç kez örgütten ayrılmış, daha sonra da örgüte olan üyeliğini büyük bir hata olarak görmüştü.

Kanada'nın merkezi batısındaki Saskatchewan ilinde politikacı ve öğretmen olan James Anderson'un sayesinde, 1929 -1934 yılları arasında örgütün burada da hükümete etkisi olmuştu.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.