Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.05.11, 01:21   #12
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2603
Ettiği Teşekkür: 161588
Aldığı Teşekkür: 177624
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Yazım Kılavuzu Elimizin Altında

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi the mathematician Mesajı göster
Uzmanların yazım konusunda ortak bir noktada anlaşamaması kötü. Onlar anlaşamayınca bizler ne yapacağımızı, nasıl yazacağımızı şaşırıyoruz. Hal böyle olunca ister istemez hatalar oluşuyor.

Çok değil bundan iki hafta kadar önceydi sanırım. Türkçe dersinde yazım konusunu işliyoruz. Hocayla bir kelimenin yazılışı konusunda hemfikir olamadık. Ben TDK'yi baz aldığımdan "alçak gönüllü" şeklinde yazıldığını bildiğim kelimenin Ömer Asım Aksoy'un (dilbilimci) yazım kılavuzunda ise "alçakgönüllü" şeklinde olduğunu öğrendim.

Şimdi hangi yazımın doğru olduğu konusunda hiçbir fikrim yok.
İlginç...

Mantıklı olanı da birleşik olan "alçakgönüllü".. İşte her zaman mantık geçerli olmuyor...

Ayrı yazıldığında anlam değişiyor ki... Alçak, yani kötü gönüllü anlamına geliyor...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.