Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.05.11, 16:27   #164
Smyrna
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 625
Ettiği Teşekkür: 37276
Aldığı Teşekkür: 38692
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Günün İçinden...

8 gündür içeride ne sinek kalmış, ne de başka bir mahlukat. Çok şükür ortalık tertemiz.

* * *

Teknolojik aletlere adaptasyon yaşı gittikçe düşüyor. Yeni çıkan herşeyi küçücük çocuklar hiç zorlanmadan kullanabiliyor. Eh bizde fena sayılmayız bu konularda.

Bir de (istisnaları hiç hesaba katmıyorum) bu teknolojik olayları ucundan yakalayanlar var.

Çalışma hayatı boyunca bilgisayar olmadan, defter hesabı ile çalışıp emeklilik yıllarında bilgisayarı öğrenen kesim.

En iyi örnek sanırım babam...

Evde olduğu süre boyunca bilgisayar başında olması annemi rahatsız etse de ben aslında bu kadar rahatsız olunmaması gerektiğini düşünüyorum. (Bunu anneme anlatmak biraz zor ama neyse. )

Benim yaşımdakilerin Facebook gibi sosyal paylaşım ortamlarında eski arkadaşlarını bulması kolay. Hemen hemen tüm arkadaşlarım gerek işlerinde gerekse evlerinde bilgisayar kullanıyorlar çünkü.

Ama onun yaşında ve ilerisi için bu durum biraz daha zorlaşıyor.

Babam yine de şansını denedi ve '74 yılında mezun olduğu yatılı okulundan bir kaç arkadaşına ulaştı. Okuldan mezun olduktan sonra bir süre daha görüştüğü ama daha sonra birbirlerinin izini kaybettikleri en yakın arkadaşını Facebook üzerinden buldu. Kendisi şimdi Samsun'da yaşıyormuş. Bir süredir telefon ve msn ile yapılan görüşme trafiği sonrası eski okullarının bulunduğu Ödemiş'te bir gece düzenleyip eşleri ile katılma fikri geliştirdiler. Şu anda arkadaşı, eşi ile birlikte yolda. İzmir'e doğru geliyorlar. Birkaç gün bizde kalacaklar sonra hep birlikte Ödemiş'e gidip diğer arkadaşları ile buluşacak. Okullarını gezip, hep birlikte güzel vakit geçirecekler.

Arkadaşının bize geldiği andaki babamla karşılaşma anlarını merak ediyorum ama sanırım ben kaçıracağım bu anı.

Bu akşam babamın lise yıllarındaki marifetlerini öğreneceğim bakalım.

Ben 12 yıl sonra arkadaşlarımı buluca sevinmiştim. Sanırım onunki daha bir anlamlı olacak.