Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.05.11, 22:10   #4
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Medeni Bilgiler ve Atatürk'ün El Yazıları

Alıntı:
Bozguna uğrattığı düşmanlar tarafından bile böylesine saygı gören, başarıları hakkıyla teslim edilen Ulu Önderimize içimizde uzanan dilleri gördükçe, o dillerin sahiplerinin hangi akla, mantığa ve zihniyete hizmet ettiğini anlamakta zorlanıyorum.
O zihniyetler kendi zihniyetlerine hizmet edemeyip, başkalarının onları yönlendirdiği zihniyete hizmet ediyorlar Banemin. Aslında kendi zihniyetlerini kullanabilseler, belki de o dil uzattıkları insanın, üzerinde yaşadıkları topraklarda onların bağımsız olarak yaşayabilmeleri için, hemen hemen ömrünün tümünü cephede geçirdiğini anlayabileceklerdir.

Ne kadar güzel ki, geçmişte yenilmiş olan bir düşman bile Atatürk'ün üstün zekasının ve becerisinin kıymetini biliyor ve bizler (Atatürkçüler) bununla teselli bulup, öğünebiliyoruz.

Kendi içimizdeki nankörleri kınarken, yenilmeyi büyük bir asaletle kabul edenlere rahmet diliyorum.

Ben gerildim yine

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.